Uzależnienia

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
sopelek
Posty: 121
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:15

Uzależnienia

Post autor: sopelek »

Jak wiadomo alkoholizm to choroba, na którą choruje nie tylko sam uzależniony, ale także Cała jego rodzina i bliscy. Dlatego bez względu na koszty powinno się jak najszybciej podjąć terapię chorego, żeby pomóc im wszystkim. Decydując się na leczenie ośrodku Terapii Forest jesteśmy pewni, że podjęliśmy dobrą decyzję, aby pomóc osobie uzależnionej.
Awatar użytkownika
michalina
Posty: 242
Rejestracja: 15 maja 2019, 1:15

Re: Uzależnienia

Post autor: michalina »

Mój chrzestny jest alkoholikiem i udało nam się go namówić nareszcie na terapię w ośrodku Tratwa w Wiśle. niesamowicie się cieszę bo już jest ogromna zmiana :) samemu nie wyjdzie sie z nałogu zwłaszcza po wielu latach
Awatar użytkownika
mahala
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: Uzależnienia

Post autor: mahala »

Całkiem skuteczną metodą do walki z uzależnieniem od alkoholu jest zaszycie alkoholowe Nowy Dwór Mazowiecki ( w tym mieście albo innym bliższym, usługi są oferowane w wielu rejonach). Wszywka alkoholowa daje pewność, że osoba uzależniona, będąca w trakcie terapii niechętnie sięgnie po alkohol, co gwarantuje szybki powrót do normalności oraz trzeźwości.
figaró

Re: Uzależnienia

Post autor: figaró »

Alkoholizm jest do pokonania, aczkolwiek należy skorzystać ze wsparcia i pomocy ze strony poradni, zajmującej się takimi przypadkami. Należytego wsparcia i pomocy w tej dziedzinie udzielili nam https://www.alkoholizm.med.pl/leczenie- ... alkoholizm , będący nie lada fachowcami w tym co robią. Moją siostrę spotkało takie uzależnienie z kolei udanie się na sesję w ramach leczenia to pierwszy, ważny krok.
toluś88

Re: Uzależnienia

Post autor: toluś88 »

Jestem w ciąży a mój mąż nałogowo pali papierosy, co źle wpływają na mnie i nasze dziecko. Nie mogę mu przetłumaczyć, że to uzależnienie. Chyba wyślę go do ośrodka terapii uzależnień Nefo na leczenie. Mają 3 etapy terapii, dla osób, które potrzebują pomocy.
Elżbieta34

Re: Uzależnienia

Post autor: Elżbieta34 »

Wiem, że Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit to doskonałe miejsce w którym można pokonać nałóg. Pracują tam świetni specjaliści a sam ośrodek spełnia wszelkie standardy co widać na pierwszy rzut oka. Pensjonariusze mają do dyspozycji wiele udogodnień jak wypoczynek nad stawem, bilard, siłownia czy wiele innych. Moim zdaniem super miejsce by dojść do siebie, i pokonać swoje słabości
martuś

Re: Uzależnienia

Post autor: martuś »

Jestem uzależniona od ćwiczeń nie wyobrażam sobie dnia bez treningu . Ostatnio kupiłam sobie do mojej domowej siłowni wioślarz magnetyczny HS-030R Boost czerwony - Hop Sport z tego sklepu tutaj https://www.marbo-sport.pl/product-pol- ... Sport.html . Pozwala on wzmocnić: klatkę piersiową, ramiona, ręce, brzuch, pośladki oraz uda i łydki.
Czesław

Re: Uzależnienia

Post autor: Czesław »

Całkowicie się z Tobą zgadzam, alkoholizm potrafi zepsuć życie nie tylko samemu uzależnionemu, ale także jego bliskim. Często mówi się, że uzależnienie od alkoholu jest chorobą XXI wieku. I faktycznie sam dostrzegam ile osób z mojego otoczenia nadużywa napojów wyskokowych. Leczenie nie jest łatwe, jednak z pomocą specjalistów na pewno szybciej uda się pokonać nałóg. Polecam przeczytać na https://esperalpoznan.pl/esperal-wszywk ... zyn-turek/o zaszyciu alkoholowym. Stosowanie wszywki alkoholowej z Esperalem stanowi bardzo trafione uzupełnienie psychoterapii i leczenia.
pamiętać

Re: Uzależnienia

Post autor: pamiętać »

Uzależnienia to bardzo poważna choroba, bo tak właśnie można nazwać uzależnienie. Dlatego też przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że samemu nie poradzimy sobie w walce z danym uzależnieniem. I tak słyszałam, że w ośrodku Mental Relax odnajdziemy bardzo fachową specjalistyczna pomoc, bez której to nie damy rady. Także bardzo ważne jest to aby przekonać osobę uzależnioną do pobytu w takim ośrodku leczenia uzależnień jak ten.
rótekmótek

Re: Uzależnienia

Post autor: rótekmótek »

Bez odpowiedniej pomocy nie da się wyjść z uzależnienia. Mam tu na myśli skorzystanie z usług https://detoks500.pl/jakie-sa-objawy-uzaleznienia/ , specjalizujących się w walce z uzaleznieniami. Odpowiednia terapia i detoks potrafią nas odciągnąć od męczącego nałogu i naprostować nasze życie!
Róża

Re: Uzależnienia

Post autor: Róża »

sopelek pisze: ↑10 sty 2020, 14:01 Jak wiadomo alkoholizm to choroba, na którą choruje nie tylko sam uzależniony, ale także Cała jego rodzina i bliscy. Dlatego bez względu na koszty powinno się jak najszybciej podjąć terapię chorego, żeby pomóc im wszystkim. Decydując się na leczenie ośrodku Terapii Forest jesteśmy pewni, że podjęliśmy dobrą decyzję, aby pomóc osobie uzależnionej.
Podrzucam bardzo merytoryczny wpis na blogu specjalistycznym Medyczdny Detox, traktujący o tym jak zmusić alkoholika do leczenia, wiele cennych porad, warto przeczytać
gośka

Re: Uzależnienia

Post autor: gośka »

Alkoholizm jest niezwykle trudną chorobą. Najważniejsze, to choć pomimo trudnej sytuacji, to nie zostawiać alkoholika bez wsparcia i pomocy. Leczenie warto rozpocząć od sprawdzonych metod, jak już wspomniano wyżej, np. zaszycia alkoholowego. Czytałam na https://esperalszczecin.pl/koszalin-sta ... inoujscie/, że sam zabieg chirurgicznego zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny. Doświadczona osoba przeprowadza całą procedurę medyczną w około trzydzieści minut, uprzednio miejscowo znieczulając Pacjenta.
miętka

Re: Uzależnienia

Post autor: miętka »

W swojej rodzinie miałam do czynienia z ojcem alkoholikiem i dało się to we znaki wszystkim. Cała ta sytuacja skończyła się rozwodem rodziców i jeszcze większym pogłębieniem problemu. Ja wraz z bratem szukaliśmy odpowiedniego sposobu by zmotywować tatę do pracy nad sobą. Jak zobaczył jak dużo już stracił to zdecydował się na podjęcie leczenia. Nie ukrywam, że leczenie jest bardzo czasochłonne ale zdecydowanie warte tego wszystkiego. Tata w pierwszej kolejności udał się na zabieg zaszycia alkoholowego w Krakowie. Esperal od razu dał efekty i zdał swój egzamin. Po wszywce zmiany widoczne były od razu, tata już nie chciał sięgać po alkohol tak często. Dalszy etap leczenia to psychoterapia, która trwa do dziś. Zachęcam Was do spróbowania zaszycia alkoholowego bo to zabieg niezwykle skuteczny.
ODPOWIEDZ