Trzecie badanie prenatalne - kiedy i po co?

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
Linda
Posty: 388
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:59

Trzecie badanie prenatalne - kiedy i po co?

Post autor: Linda »

Ktoś z was był na takim badaniu?
Chciałabym dowiedzieć się o nim czegoś więcej.
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/trzec ... prenatalne widziałam ciekawy tekst na ten temat.
Zawsze fajnie jednak będzie poznać rady i opinie kogoś, kto przez to przechodził :)
Awatar użytkownika
debra
Posty: 180
Rejestracja: 30 mar 2019, 12:17

Re: Trzecie badanie prenatalne - kiedy i po co?

Post autor: debra »

Ja miałam badania prenatalne wykonywane w szpitalu Medicover w Warszawie. Tam byłam w ciąży pod opieką lekarską i na bieżąco lekarz mnie informował jakie badania trzeba a jakie warto zrobić. Oczywiście decydujesz o tych dodatkowych sama, w końcu trzeba za nie zapłacić. Ale na pewno jak tylko ma się fundusze to polecam. Ja wiedziałam zanim zaszłam w ciążę że takie badania muszę zrobić koniecznie, dla dobra maluszka wszystko!
Awatar użytkownika
energy
Posty: 159
Rejestracja: 21 maja 2019, 0:38

Re: Trzecie badanie prenatalne - kiedy i po co?

Post autor: energy »

Ogólnie to właśnie lekarz powinien zaznajomić swoją pacjentkę z taką rozpiską badań. Poza tym lekarz, który też wykona Ci badanie prenatalne jest najlepszą osobą, którą możesz o to spytać. Niektóre kobiety nawet nie idą na trzecie badanie, bo poprzednie wychodziły dobrze. No i na pewno doradzę wam panią doktor Rozmus-Warcholińską z Częstochowy od takich badań.
aśka

Re: Trzecie badanie prenatalne - kiedy i po co?

Post autor: aśka »

Jeśli chodzi o badania prenatalne to najlepiej wykonać te nieinwazyjne ale o wysokiej czułości jak test NIFTY. Warszawa to jedno z wielu miast gdzie jest to możliwe, zobaczcie na https://badanienifty.pl/test-nifty-warszawa/ . Pobrana próbka krwi od mamy umożliwia dokładną analizę chromosomów dziecka w kierunku aż 94 chorób. Badanie nie niesie ze sobą ryzyka jak chociażby amniopunkcja a jest równie dokładne i wyniki można otrzymać już po kilku dniach.
pączek

Re: Trzecie badanie prenatalne - kiedy i po co?

Post autor: pączek »

Teraz na szczęście badania prenatalne niesamowicie się rozwijają. Ja sama robiłam te Veragene - https://www.medistore.com.pl/nieinwazyj ... e-veragene To pierwsze badania które biorą pod uwagę również próbkę od taty, a to bardzo ważne jest
ODPOWIEDZ