Świąd pochwy

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
michalina
Posty: 242
Rejestracja: 15 maja 2019, 1:15

Świąd pochwy

Post autor: michalina »

Wiem, że to mało komfortowy temat, ale miewacie takie problemy? co robić, jak sobie radzić żeby szybko przynieśc ulgę?
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 633
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:12

Re: Świąd pochwy

Post autor: Sara »

Ogólnie to swędząca pochwa jest jednym z objawów zakażenia - bakteryjnego, wirusowego, lub grzybiczego. Najlepiej oczywiście byłoby się wybrać do lekarza ginekologa, ja jednak jak zaczynam odczuwać świąd, stosuję Octenisept. Często przynosi mi on ulgę, czasami zdarza się, że po kilku dniach objawy kompletnie mijają i wizyta u lekarza nie jest już nawet potrzebna :)
Awatar użytkownika
Miałek
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2019, 10:23

Re: Świąd pochwy

Post autor: Miałek »

Lekarz - nawet jeśli używasz innych produktów. Zawsze lepiej sprawdzić czy przypadkiem nie jest to problem, który trzeba będzie wyleczyć antybiotykiem. Dbaj o higienę, korzystać z płynów z kwasem mlekowym. Możesz sprawdzić też provag - lekarka mi go poradziła przy infekcji i zawsze mam go w domu w razie jakiegoś dyskomfortu. Możesz też spytać w aptece o globulki ale najlepiej udać się do ginekologa.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 234
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:15

Re: Świąd pochwy

Post autor: Bodzio12 »

Zobaczcie na stronę kliniki wysiłkowe nietrzymanie moczu leczenie poznań w ich ofercie jest między innymi leczenie laserem. Poczytajcie na stronie o tym dokładnie. Jeśli ma ktoś problem z nietrzymaniem moczu to powinien spojrzeć. Ja leczę się na niedoczynność tarczycy u endokrynologa w tej klinice. Polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
paczula
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:08

Re: Świąd pochwy

Post autor: paczula »

dokladnie tak jak dziewczyny mowia, to moze byc wynik zakazenia, albo jakiejs bakterii - zobacz sobie tez koniecznie artykul https://tantumrosa.pl/swiad-pochwy/ - naprawde wiele przydatnych informacji :)
Awatar użytkownika
bernadett
Posty: 194
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:25

Re: Świąd pochwy

Post autor: bernadett »

wedlug mnie, to przede wszystkim udac sie do ginekologa i przepadac, ja mialam uplawy, myslalam ze to infekcja, a okazalo sie, ze mam wirusa HPV, lekarz polecil mi stosowac zel dopochwowy papilocare, aby rozprawic sie z tym problemem
Awatar użytkownika
orichea
Posty: 76
Rejestracja: 21 maja 2019, 10:46

Re: Świąd pochwy

Post autor: orichea »

Uporczywy świąt okolic intymnych jest częsty w sytuacji , gdy występuje grzybica na wargach sromowych i nie jest niczym leczony. Wtedy to można się nawet dosłownie zadrapać, jeśli nie zadziała się odpowiednio. Dlatego przypominam, że w aptece dostaniecie octenisept bez recepty, teraz z pompką dopochwową.
Awatar użytkownika
debramorgan
Posty: 455
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:30

Re: Świąd pochwy

Post autor: debramorgan »

Jeżeli odczuwacie świąd ze stref intymnych, to myślę, że mogłyście się nabawić jakiejś grzybicy pochwy. Sięgnijcie po clotrimazolum na grzybicę a nieprzyjemne objawy powinny minąć. Wystarczy stosować maść zgodnie z ulotką, a wszystko powinno być okej.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 134
Rejestracja: 17 lip 2019, 11:49

Re: Świąd pochwy

Post autor: pieknyolek »

Polecam usuwanie cellulitu Warszawa
Awatar użytkownika
tormund93
Posty: 350
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:55

Re: Świąd pochwy

Post autor: tormund93 »

:)
Awatar użytkownika
Anetka09
Posty: 212
Rejestracja: 23 gru 2018, 18:08

Re: Świąd pochwy

Post autor: Anetka09 »

Świąd pochwy czasami może być błahostką, ale czasami może świadczyć również o bardziej dotkliwych dolegliwościach. Dlatego trzeba jak najszybciej podjąć niezbędne środki do usunięcia nieprzyjemnych objawów. Przed wizytą u ginekologa, która jest konieczna możecie też sobie poczytać jakie ma octenisept działanie bo z tego co wiem, również używa się go w przypadku infekcji pochwy.
Awatar użytkownika
tracja
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:15

Re: Świąd pochwy

Post autor: tracja »

a ja czytałam w jakimś mądrym artykule że takie objawy i częste infekcje plus nieco gorszy wynik cytologi mogą świadczyć o zakażeniu wirusem hpv, pytałam o to ginekologa i potwierdził że to możliwe i na wszelki wypadek zalecił stosowanie żelu papilocare żeby chronić szyjkę macicy i wspomagać gojenie tych zmian
Awatar użytkownika
Ivi
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2019, 7:02

Re: Świąd pochwy

Post autor: Ivi »

Tego typu objawy mogą wiązać się z naprawdę poważną infekcją miejsc intymnych, w związku z czym wizyta u specjalisty jest jak najbardziej wskazana. Zresztą dzisiaj mamy to szczęście, iż mamy także możliwość skorzystania z oferty w takich miejscach jak np. kliknij żeby zobaczyć . Za sprawą czego nawet po trudnych porodach naturalnych, każda kobieta ma szansę na uzyskania znów ponętnego i pozbawionego szpecących elementów ciała.
Awatar użytkownika
Zakręcona
Posty: 30
Rejestracja: 09 cze 2020, 17:46

Re: Świąd pochwy

Post autor: Zakręcona »

Infekcje intymne, upławy i świąt pochwy może świadczyć, że jest to grzybicze zapalenie pochwy , którego nie należy bagatelizować tylko czym prędzej udać się do ginekologa. Często dziewczyny na własną rękę próbują się leczyć ale jednak można tym sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Awatar użytkownika
ola533
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2020, 16:07

Re: Świąd pochwy

Post autor: ola533 »

Też miałam ten problem i zastosowałam się do porad z tej strony zagojeni.pl i problem jak ręką odjął. Sama nie wpadłabym na to, aby moj świąd pochwy leczyć u partnera ;) polecam, są tam niebanalne rady
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 77
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:15

Re: Świąd pochwy

Post autor: foxi »

Różne mogą być przyczyny takich dolegliwości. Może to być wirusowe zapalenie pochwy ale może to też być grzybica pochwy. Bez względu na to jaka jest przyczyna naszych dolegliwości musimy wiedzieć jak sobie radzić w takich sytuacjach. Jak się okazało na rynku jest dostępny od niedawna świetny lek o nazwie octenisept - lek odkażający, zawierający oktenidynę i fenoksyetanol. Dokuczliwe objawy wcale nie muszą już nas dotyczyć.
Awatar użytkownika
blogerka
Posty: 67
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:27

Re: Świąd pochwy

Post autor: blogerka »

A może to też problem suchości pochwy? Warto się nad tym zastanowić. Poczytajcie o właściwościach preparatu Vagisan. Myślę, że w tej sytuacji będzie to dobry wybór.
Maryśka

Re: Świąd pochwy

Post autor: Maryśka »

Zgadzam się, często kobiety nie łączą tego, że świąt i podrażnienie mogą być spowodowane np. otarciami spowodowanymi suchością. Wiem co mówię, bo to z własnego doświadczenia. Też stosuję Vagisan, w globulkach. Na początku każdego dnia, teraz już wystarczy dwa razy w tygodniu, żeby po prostu podtrzymać efekt. Jestem zadowolona.
Iśka

Re: Świąd pochwy

Post autor: Iśka »

Może tutaj Vagisan pomoże? Jest bez recepty dostępny w wersji i globulek i kremu z aplikatorem, świetnie nawilża i koi.
Awatar użytkownika
melka92
Posty: 341
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Świąd pochwy

Post autor: melka92 »

A testowałaś już może taki produkt, jak tantum rosa? Podobno jest on bardzo skuteczny w walce z takimi dolegliwościami. Nigdy nie miałam takich problemów, więc nie pomogę, ale koleżanki bardzo chwaliły na swoje problemy. Jeśli jednak wszystko bardzo Cię niepokoi to udaj się na wizytę do lekarza. On na pewno pomoże.
bórita

Re: Świąd pochwy

Post autor: bórita »

ktoś wcześniej wspominał o problemie z nietrzymaniem moczu, jeśli was też tto dotyka to możecie w DOZie dostać darmowe próbki wkładek tena, wybór środków higienicznych mają bardzo duży
Awatar użytkownika
michalina
Posty: 242
Rejestracja: 15 maja 2019, 1:15

Re: Świąd pochwy

Post autor: michalina »

Swiad moze byc tez spowodowany suchoscia pochwy i jej podraznieniem. Warto w takich chwilach sie wyposazyc w zel intymny na bazie wody - u mnie super dzialal feminum :) naprawde ekspresowo przynosil ulge
Wiktorjaś

Re: Świąd pochwy

Post autor: Wiktorjaś »

Od jakiegoś czasu borykam się przykrym dyskomfortem suchości pochwy, mój gin powiedział że czasem tak sie dzieje po porodzie i dał mi takie globulki dopochwowe Cicatridina problem się rozwiązał :)
Monicżka

Re: Świąd pochwy

Post autor: Monicżka »

Po porodzie miałam bardzo dużo różnych przypadłości miedz innymi dopadła mnie suchość pochwy. Mój ginekolog polecił mi Ovarin bo w takich sytuacjach bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej, wszystko sie unormowało po jakimś czasie :)
Leśniak

Re: Świąd pochwy

Post autor: Leśniak »

bórita pisze: ↑13 sty 2021, 17:13 ktoś wcześniej wspominał o problemie z nietrzymaniem moczu, jeśli was też tto dotyka to możecie w DOZie dostać darmowe próbki wkładek tena, wybór środków higienicznych mają bardzo duży
Orientujesz się może czy każdym dozie są dostępne te próbki wkładek chłonnych z Teny?
iśśśśka

Re: Świąd pochwy

Post autor: iśśśśka »

Wiktorjaś pisze: ↑28 sty 2021, 22:58 Od jakiegoś czasu borykam się przykrym dyskomfortem suchości pochwy, mój gin powiedział że czasem tak sie dzieje po porodzie i dał mi takie globulki dopochwowe Cicatridina problem się rozwiązał :)
Na suchość pochwy świetnie sprawdza się Vagisan, zawiera składniki natłuszczające co się naprawdę sprawdza.
mączka

Re: Świąd pochwy

Post autor: mączka »

Leśniak pisze: ↑30 mar 2021, 20:15
bórita pisze: ↑13 sty 2021, 17:13 ktoś wcześniej wspominał o problemie z nietrzymaniem moczu, jeśli was też tto dotyka to możecie w DOZie dostać darmowe próbki wkładek tena, wybór środków higienicznych mają bardzo duży
Orientujesz się może czy każdym dozie są dostępne te próbki wkładek chłonnych z Teny?
Tak, w doz dostaniesz darmowe próbki środków Teny, można idealnie dopasować do swoich potrzeb.
młotka

Re: Świąd pochwy

Post autor: młotka »

mączka pisze: ↑18 kwie 2021, 15:50
Leśniak pisze: ↑30 mar 2021, 20:15
bórita pisze: ↑13 sty 2021, 17:13 ktoś wcześniej wspominał o problemie z nietrzymaniem moczu, jeśli was też tto dotyka to możecie w DOZie dostać darmowe próbki wkładek tena, wybór środków higienicznych mają bardzo duży
Orientujesz się może czy każdym dozie są dostępne te próbki wkładek chłonnych z Teny?
Tak, w doz dostaniesz darmowe próbki środków Teny, można idealnie dopasować do swoich potrzeb.
Nie wiedziałam, że doz oferuje darmowe próbki środków Teny, warto wiedzieć na przyszłość, mam nadzieję, że to dłuższa inicjatywa.
muśka

Re: Świąd pochwy

Post autor: muśka »

iśśśśka pisze: ↑18 kwie 2021, 15:49
Wiktorjaś pisze: ↑28 sty 2021, 22:58 Od jakiegoś czasu borykam się przykrym dyskomfortem suchości pochwy, mój gin powiedział że czasem tak sie dzieje po porodzie i dał mi takie globulki dopochwowe Cicatridina problem się rozwiązał :)
Na suchość pochwy świetnie sprawdza się Vagisan, zawiera składniki natłuszczające co się naprawdę sprawdza.
Dokładnie, mi też Vagisan się sprawdził, poczułam wręcz ulgę po zastosowaniu, fajnie, że pomaga utrzymać odpowiednie pH.
kłamka

Re: Świąd pochwy

Post autor: kłamka »

młotka pisze: ↑02 maja 2021, 23:07
mączka pisze: ↑18 kwie 2021, 15:50
Leśniak pisze: ↑30 mar 2021, 20:15

Orientujesz się może czy każdym dozie są dostępne te próbki wkładek chłonnych z Teny?
Tak, w doz dostaniesz darmowe próbki środków Teny, można idealnie dopasować do swoich potrzeb.
Nie wiedziałam, że doz oferuje darmowe próbki środków Teny, warto wiedzieć na przyszłość, mam nadzieję, że to dłuższa inicjatywa.
Dokładnie również korzystałam z oferty ich darmowych próbek bo wtedy mogłam znaleźć odpowiednie dla siebie.
Awatar użytkownika
karsa
Posty: 100
Rejestracja: 25 mar 2019, 22:15

Re: Świąd pochwy

Post autor: karsa »

Świąd pochwy to tylko jeden z objawów infekcji intymnych, z którymi my kobiety dość często się borykamy. To o czym trzeba pamiętać to to, że żadnych objawów nie można bagatelizować. Nieleczone mogą prowadzić do różnych chorób. Na https://antykoncepcjanamiare.pl/kobiece ... jczesciej/ ostatnio czytałam właśnie jakie choroby kobiece pojawiają się najczęściej. Warto takie rzeczy wiedzieć zdecydowanie i pamiętajcie o regularnych kontrolach u ginekologa.
hadża

Re: Świąd pochwy

Post autor: hadża »

muśka pisze: ↑19 maja 2021, 21:42
iśśśśka pisze: ↑18 kwie 2021, 15:49
Wiktorjaś pisze: ↑28 sty 2021, 22:58 Od jakiegoś czasu borykam się przykrym dyskomfortem suchości pochwy, mój gin powiedział że czasem tak sie dzieje po porodzie i dał mi takie globulki dopochwowe Cicatridina problem się rozwiązał :)
Na suchość pochwy świetnie sprawdza się Vagisan, zawiera składniki natłuszczające co się naprawdę sprawdza.
Dokładnie, mi też Vagisan się sprawdził, poczułam wręcz ulgę po zastosowaniu, fajnie, że pomaga utrzymać odpowiednie pH.

A czy kupujecie Vagisan bez recepty? krem czy globulki, co jest lepsze?
Łodra

Re: Świąd pochwy

Post autor: Łodra »

hadża pisze: ↑30 cze 2021, 19:45
A czy kupujecie Vagisan bez recepty? krem czy globulki, co jest lepsze?
Ja akurat myślę, że wybór formy preparatu jest już kwestią indywidualną. Jedna kobieta będzie wolała globulki, inna wybierze wersję kremu z aplikatorem. Obie są na pewno dostępne bez recepty :)
ODPOWIEDZ