Po co krzywa cukrowa w ciąży?

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
Linda
Posty: 388
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:59

Po co krzywa cukrowa w ciąży?

Post autor: Linda »

Czy każda ciężarna musi przejść to badanie?
Co nieco na jego temat czytałam tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/krzyw ... wa-w-ciazy
Chciałabym jednak dowiedzieć się czegoś więcej.
Może trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotować?
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 633
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:12

Re: Po co krzywa cukrowa w ciąży?

Post autor: Sara »

W czasie ciąży trzeba wykonywać wiele różnych badań, aby wiedzieć, czy dziecko rozwija się prawidłowo i jak radzi sobie z ciążą nasz organizm. W kalendarzu ciąży na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/12- ... darz-ciazy znajdziecie bardzo przydatne informacje na temat tego, w którym tygodniu wykonać poszczególne badania. Sądzę, że taka wiedza może się Wam przydać ;)
Bagażowa

Re: Po co krzywa cukrowa w ciąży?

Post autor: Bagażowa »

Oprócz krzywej cukrowej w ciąży należy wykonywać mnóstwo innych badań, ale jednym z nich, które najbardziej mnie uspokoiło i dało, nam bardzo dokładny obraz zdrowia naszego dziecko było USG 4D wykonane w tej klinice https://www.gyncentrum.pl/usg-3d-4d-hd-live. Dzięki rewelacyjnemu sprzętowi lekarz był w stanie zbadać, każdy element organizmu naszego maluszka, no i mamy piękna pamiątkę w postaci zdjęcia z tego badania.
Awatar użytkownika
debra
Posty: 177
Rejestracja: 30 mar 2019, 12:17

Re: Po co krzywa cukrowa w ciąży?

Post autor: debra »

Problemów ze zdrowiem nie miałam, najgorszy był stres czy z dzieckiem jest wszystko ok. Dobrze, że już po 10 tygodniu mogłam wykonać test NIFTY. Wrocław - w tym mieście robiłam, na https://badanienifty.pl/test-nifty-wroclaw/ można sprawdzić gdzie dokładnie pobierają krew od mamy do badań. Na jej podstawie analizuje się DNA dziecka. Można również umówić się na pobranie w domu. Test w żaden sposób nie jest zagrożeniem dla dziecka.
Awatar użytkownika
grann
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2020, 17:56

Re: Po co krzywa cukrowa w ciąży?

Post autor: grann »

Bo... możesz być chora? Ja akurat miałam dobry wynik, ale moja bratowa w ciąży miała gigantyczny cukier. Mnie oraz moją bratową prowadził ten sam ginekolog-położnik, dr Antoni Kubiak z gabinetu w Koninie. Co zabawne, byłyśmy w ciąży w tym samym czasie i miałyśmy razem wizyty, więc towarzyszyłyśmy sobie wzajemnie na nich. Obie tego lekarza polecamy, wykonał nam badania prenatalne na nfz, ogólnie jest kompetentny, ma bardzo miłe podejście, jest uśmiechnięty i profesjonalny, polecam.
ODPOWIEDZ