Pierwsze badanie prenatalne

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
Linda
Posty: 388
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:59

Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: Linda »

Jak wygląda dokładniej takie pierwsze badanie prenatalne?
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/pierw ... prenatalne widziałam stronkę, gdzie piszą co nieco na ten temat.
Chętnie dowiem się czegoś więcej, jeśli znacie namiary na inne stronki.
Gdzie jeszcze można o tym poczytać?
Awatar użytkownika
debra
Posty: 178
Rejestracja: 30 mar 2019, 12:17

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: debra »

Takie badanie prenatalne można wykonać z krwi, na stronie https://badanienifty.pl/czeste-pytania/test-nipt-cena/ znajdziecie informacje na temat testów NIPT, kiedy można dokładnie je wykonać, co badają i jak kształtują się ceny. Test ten jest w pełni bezpieczny zarówno dla dziecka jak i dla mamy. Jaki test NIPT wykonać? Najlepiej ten który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.
Awatar użytkownika
mahala
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: mahala »

W takim razie ja polecam poczytać o badaniach genetycznych https://www.testdna.pl/badania-prenatal ... nifty-pro/ , które są bezpieczniejsze w stosunku do klasycznych badań prenatalnych. Pobierana jest tylko próbka krwi mamy i na jej podstawie analizowane są chromosomy dziecka pod kątem chorób. Badanie daje bardzo dużą wiarygodność
Oleńcja

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: Oleńcja »

Pierwsze badanie może się wydawać dla nas przerażające bo nie wiemy na co się przyszykować, ale tak naprawdę to nie ma w nim nic strasznego. ;) A jak coś to pani doktor Rozmus-Warcholińska z Częstochowy bardzo fajnie przeprowadzi was przez to badanie i wszystko ładnie i zrozumiale wyjaśni. :)
pączek

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: pączek »

Przede wszystkim trzeba przeanalizować jakie badania są dostępne i co można wybrać. Ja polecam te Veragene - https://www.medicover.pl/badania/nieinw ... e-Veragene badają też próbkę od taty i to pierwsze takie badania
pyłek

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: pyłek »

Wiecie, ja robiłam testy prenatalne w warszawskiej klinice MULTIMED. Miałam test HARMONY (do testu pobiera się od ciężarnej 20 ml krwi żylnej, a test Harmony powinien zostać wykonany pomiędzy 10 a 20 tygodniem ciąży). Generalnie cieszę się, że się zdecydowałam, bo dzięki takiemu badaniu mam pewność, że moje dziecko jest zdrowe. Warto wiedzieć, że Harmony pomaga wykrywać np. zespół Downa zespół Patau, zespół Edwardsa etc.
aśka95656565

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: aśka95656565 »

Z diagnostyki nieinwazyjnej, zalecany każdej Pani jest Test PAPP-A. W Warszawie ja wykonywałam w klinice BABKA MEDICA u dr Zachary. Myślę, że sensownie go zrobić niezależnie od wieku. Badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne – nie powoduje jakiegokolwiek ryzyka dla matki i płodu. Musi być wykonane w odpowiednim czasie – najwcześniej w 11 tygodniu ciąży, a najpóźniej przed upływem 14 tygodnia ciąży.
kinia

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: kinia »

aśka95656565 pisze: ↑31 paź 2021, 17:33 Z diagnostyki nieinwazyjnej, zalecany każdej Pani jest Test PAPP-A. W Warszawie ja wykonywałam w klinice BABKA MEDICA u dr Zachary. Myślę, że sensownie go zrobić niezależnie od wieku. Badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne – nie powoduje jakiegokolwiek ryzyka dla matki i płodu. Musi być wykonane w odpowiednim czasie – najwcześniej w 11 tygodniu ciąży, a najpóźniej przed upływem 14 tygodnia ciąży.
Jakie suplementy diety najlepiej przyjmowac planując ciążę? Trafiłam ostatnio na https://miositogyn.pl/ i zastanawiam się nad zamówieniem tego suplementu. Słyszałam na jego temat wiele pozytywnych opinii. Podobno wspiera owulacje, poprawia jakość komórki jajowej i reguluje hormony. Któraś z was już go przyjmuje?
ODPOWIEDZ