Co na ból kręgosłupa?

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
arabella_98
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2019, 11:36

Co na ból kręgosłupa?

Post autor: arabella_98 »

Kochane, doradźcie. Od jakiegoś czasu męczy mnie delikatny ból w kręgosłupie. Co mogę z tym zrobić?
Awatar użytkownika
arleta
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2020, 23:36

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: arleta »

Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, ale od siebie mogę polecić ci specjalistyczny trening w www.bodyfit20.pl, są naprawdę skuteczni. Polecam sprawdzić!
Awatar użytkownika
Termida
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2019, 13:51

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: Termida »

Ćwiczenia są przeważnie bardzo pomocne,jednak warto wykonywać je pod okiem doświadczonego trenera,najlepiej w klubie sportowym https://www.energym.com.pl/5-enerfitness
jest to klub, w którym pracują ludzie z pasją i doświadczeniem,z wiedzą i wielkim zaangażowaniem.Pod ich opieką będziecie mogli wykonywać ćwiczenia,które nie obciąża kręgosłupa,które sprawią,że będziemy zdrowsi,silniejsi a wszelkiego rodzaju bóle przestana nam dokuczać.W klubie jest też strefa wellnes,z której warto skorzystać po wyczerpującym treningu.
Awatar użytkownika
ela199
Posty: 44
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:52

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: ela199 »

No polecałabym udać się do lekarza. Mnie ostatnio pobolewała głowa przez dłuższy czas i teraz udaje się na rezonans magnetyczny głowy żeby zobaczyć czy to nie jest przypadkiem coś poważnego. Pozdrawiam : )
Awatar użytkownika
iwona
Posty: 17
Rejestracja: 05 gru 2019, 22:23

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: iwona »

mojej mamie na ból pleców pomógł specyfik Dip Hot. Smarowała parę dni i ból minął.
Awatar użytkownika
melka92
Posty: 341
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: melka92 »

W Warszawie przy Alei Wilanowskiej 9A leczą ból, między innymi kręgosłupa aparatem biorezonansowym Bicom. Zobaczcie sobie jak to działa http://biorezonans-wilanow.pl/ Słyszałam, że wystarczy od 5-8 wizyt, w zalezności od stanu pacjenta.
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 336
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:54

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: Karen »

Moja babcia ma spore problemy z kregoslupem i porusza sie na wózku. Jednak teraz jest w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu , gdzie przebywa na prywatnej opiece calodobowej ma przy sobie wykwalifikowanych rehabilitantow i lekarzy ktorzy dbaja o jej zdrowie. Jeszcze 2 miesiace temu miala spore problemy z kregoslupem i ogolnie poruszaniem sie a teraz widzę ze jest z nia znacznie lepiej i nie boli ja tak jak kiedys. Co wiecej budynek jest dostosowany do mniej samodzielnych seniorow - jest tutaj winda i nie ma zadnych barier architektonicznych.
Awatar użytkownika
ela199
Posty: 44
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:52

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: ela199 »

Na bóle jeśli jest to oczywiście nie bardzo intensywny ból można zastosować olej cbd Bardzo pomocny w przypadku bólów, stanów zapalnych.
Awatar użytkownika
cabika
Posty: 86
Rejestracja: 28 lip 2019, 22:10

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: cabika »

iwona pisze: ↑29 maja 2020, 5:28 mojej mamie na ból pleców pomógł specyfik Dip Hot. Smarowała parę dni i ból minął.
to jest maść rozgrzewająca tak? chyba się za nią rozejrzę, często bolą mnie plecy od siedzenia przy biurku, czasami to w nocy się spać nie da przez ból
Awatar użytkownika
orichea
Posty: 76
Rejestracja: 21 maja 2019, 10:46

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: orichea »

Na pewno nie możemy brać sobie tabletek ot tak i nie iść na badania. Musimy doskonale stwierdzić, co się z nim dzieje, wykonując na przykład rezonans magnetyczny kręgosłupa i dopiero wtedy wdrożyć odpowiednie leczenie. Zresztą większość specjalistycznych leków, jakie są dostępne, to przede wszystkim to, co zapisuje lekarz.
Awatar użytkownika
maxi032
Posty: 12
Rejestracja: 16 lip 2020, 15:05

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: maxi032 »

Może jakaś terapia bólu?

__
http://zs22.pl/
Awatar użytkownika
soma
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2020, 11:47

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: soma »

Ja poddałam się rehabilitacji, ponieważ już nie mogłam znieść bólu w odcinku lędźwiowym. Tabletki na ból pomagają tylko chwilowo, dlatego polecam udać się do lekarza od razu.
Awatar użytkownika
Dowile
Posty: 126
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:30

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: Dowile »

Myślę, że w pierwszej kolejności trzeba skontaktować się ze specjalistą. Jeśli jesteście z Warszawy to polecam udać się do dr Wojciecha Glinkowskiego. Przyjmuje w Wilmedzie na Wilanowie. To bardzo dobry specjalista.
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 633
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:12

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: Sara »

Jeśli ból kręgosłupa jest przewlekły, to sądzę, że warto byłoby wykonać badanie - rezonans magnetyczny. Jeśli jesteście z Warszawy lub okolic, to polecam udać się do centrum diagnostycznego Radio Medica na ulicy Bobrowieckiej. Mają tam bardzo specjalistyczny sprzęt, nowoczesny i niezawodny. Takie badanie da Wam bardzo dokładny obraz Waszego zdrowia.
rożek

Re: Co na ból kręgosłupa?

Post autor: rożek »

Sara pisze: ↑01 wrz 2021, 21:45 Jeśli ból kręgosłupa jest przewlekły, to sądzę, że warto byłoby wykonać badanie - rezonans magnetyczny. Jeśli jesteście z Warszawy lub okolic, to polecam udać się do centrum diagnostycznego Radio Medica na ulicy Bobrowieckiej. Mają tam bardzo specjalistyczny sprzęt, nowoczesny i niezawodny. Takie badanie da Wam bardzo dokładny obraz Waszego zdrowia.
@Sara, ja rezonans w Warszawie robiłam w klinice MULTIMED. Przyjmują tam mili i pomocni lekarze i nie czeka się godzinami w kolejkach. Zawsze po badaniu możesz też zapisać się na konsultację do specjalisty, by potwierdził diagnozę. Warto.
ODPOWIEDZ