Alkoholizm

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Żanetka

Alkoholizm

Post autor: Żanetka »

Cześć kochani, mam spory problem bo mój mąż zaczął nadużywać alkoholu.. Trwa już do pół roku ale mąż uważa, że nie ma żadnego problemu a ja wyolbrzymiam.. Ale czy kilka piw dziennie a w weekendy upijanie się do nieprzytomności to już moim zdaniem alkoholizm.. Znalazłam świetny ośrodek terapii Forest ale nie mam pomysłu jak nakłonić męża do leczenia :(
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 135
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:52

Re: Alkoholizm

Post autor: Dorota »

Daj mężowi namiary na tę poradnię https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/. Na miejscu mają doświadczonych specjalistów z zakresu psychologii i psychiatrii. Myślę, że pomogą przekonać męża, że to początek problemu i już teraz należy z tym walczyć. Alkoholizm to podstępna choroba, dlatego trzeba interweniować jak najszybciej.
wyższa

Re: Alkoholizm

Post autor: wyższa »

To, ile będzie trwał detox alkoholowy, zależy od tego jak bardzo zatruty jest organizm, jak długo trwał ciąg alkoholowy oraz w jakim ogólnym stanie psychicznym i fizycznym jest dana osoba. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, to polecam https://www.medycznydetox.pl/ gdzie znajdziecie takie właśnie informacje.
staszanką

Re: Alkoholizm

Post autor: staszanką »

hej a czy słyszeliście o czymś takim jak test baltimorski ? dokładne informacje na temat tego testu możecie znaleźć na stronie https://uzaleznienia-terapia.pl/test-baltimorski/ polecam zapoznać się z pytaniami i może sprawdzić odpowiedzi u swoich bliskich ?
Primaś

Re: Alkoholizm

Post autor: Primaś »

Alkoholizm to choroba i trzeba ją leczyć. Podstawą powinna być dobrze dobrana terapia, najważniejsze jest to, żeby osoba uzależniona chciała się leczyć. Wiem, że bardzo polecany jest ośrodek Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl więc jeśli ktoś z Was jest z Krakowa i okolic i szuka takiego miejsca, to warto spróbować właśnie u nich.
Awatar użytkownika
mahala
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: Alkoholizm

Post autor: mahala »

Primaś pisze: ↑24 lut 2021, 2:44 Alkoholizm to choroba i trzeba ją leczyć. Podstawą powinna być dobrze dobrana terapia, najważniejsze jest to, żeby osoba uzależniona chciała się leczyć.
To jest prawda. I kiedy taka osoba się w końcu zdecyduje to można ten namiar zaproponować https://odtruwaniewarszawa.pl/odtrucie- ... azowiecki/ , gdyż tu przeprowadzany jest detoks. Moment kiedy organizm pozbywa się toksyn jest dość nieprzyjemny, dlatego lepiej skorzystać z takiej pomocy
Mróz

Re: Alkoholizm

Post autor: Mróz »

Czy sądzicie, że detoksykacja to dobre rozwiązanie aby rozpocząć walkę z nałogiem? Mam problem ze współlokatorem, który nie tylko lubi poimprezować ale i wypić. Ostatnio nieco przesadził a na drugi dzień miał rozmowę o pracę więc zadzwoniłem do ośrodka Forest, który oferuje detoksykację w domu pacjenta. Medycy z nim porozmawiali ale nie wiem czy to coś da. Jak nakłonić go na leczenie, bo wydaje mi się, że on ewidentnie ma problem..
hiczungł

Re: Alkoholizm

Post autor: hiczungł »

Alkoholizm jest do pokonania, aczkolwiek koniecznie należy skorzystać z pomocy i wsparcia ze strony ośrodka leczenia uzależnień. Podobny kłopot trapił moją siostrę, dlatego w tym celu zgłosiliśmy się do https://virtus.bialystok.pl/oferta/leczenie-alkoholizmu . Okazali się niezmiernie pomocni przy detoksie i kolejnych etapach leczenia.
Łucja

Re: Alkoholizm

Post autor: Łucja »

Opisana przez Ciebie sytuacja faktycznie może wskazywać na uzależnienie od alkoholu. Niestety coraz więcej osób popada w nałóg i niszczy sobie przez to życie. Spróbuj jeszcze porozmawiać z mężem, nakłonić go do leczenia. Możesz np. zaproponować mu wszycie Esperalu w Krakowie. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu. Dzięki wszywce pacjent nie pije, przez co zyskuje siłę i motywację do podjęcia dalszej terapii. Wszywka alkoholowa może zostać osadzona w miejscu wybranym przez klienta, ale zazwyczaj umieszcza się ją w górnej części pośladka lub w okolicy łopatki.
dominiśka

Re: Alkoholizm

Post autor: dominiśka »

Jak najbardziej warto wybrać ośrodek https://medox.org.pl/ . Tutaj otrzymacie bardzo duże wsparcie jak i pomoc w wyjściu z nałogu. Mój mąż był tutaj na terapii i całkowicie zmienił swoje podejście, w ogóle od tamtego momentu się nie napił co mnie bardzo cieszy. Terapia okazała się bardzo skuteczna
Baśka

Re: Alkoholizm

Post autor: Baśka »

Alkoholizm to bardzo poważny problem do którego nałogowcy często nie chcą nie przyznawać. Jeżeli Twój mąż regularnie spożywa alkohol to bez podjęcia żadnych radykalnych kroków niestety nic się nie zmieni. Myślę, że powinnaś go namówić na wykonanie zabiegu zaszycia alkoholowego. Jest to szybki zabieg, trwa około 30 min. Efekty są widoczne od razu po zabiegu. Esperal to lek, który wszywają podskórnie i ma od za zadanie wywołać niechęć do alkoholu. Być może to będzie skuteczna forma walki z uzależnieniem dla Twojego męża. Poczytaj o tym więcej na ich stronce: https://esperalpoznan.com/
ODPOWIEDZ