Jak radzić sobie z problemami?

Joga, medytacja, mindfulness, ajurweda, ćwiczenia, filozofia.
Awatar użytkownika
Aleksa-85
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2019, 15:26

Jak radzić sobie z problemami?

Post autor: Aleksa-85 »

Jakie macie metody na uporanie się z codziennymi problemami? Mam na myśli odciążenie psychiki. Joga? Sport? Co robicie, żeby oczyścić głowę?
Awatar użytkownika
Chwalislawa
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2020, 21:04

Re: Jak radzić sobie z problemami?

Post autor: Chwalislawa »

Powiem ci, że mi bardzo pomogła terapia z psychologiem. Dużo mi to daje. Jestem z łodzi i tutaj chodzę do psychologa z poradni Salomon. Psycholog jest moim zdaniem dobrym mediatorem między tobą a twoimi emocjami, bo przecież na co dzień nie mamy czasu wyłączyć się i skupić się na sobie. Spróbuj, warto.
Awatar użytkownika
magdallena
Posty: 54
Rejestracja: 11 cze 2019, 14:06

Re: Jak radzić sobie z problemami?

Post autor: magdallena »

Myślę, że jeśli problemy są bardzo duże a stany depresyjne nasilone to nie ma co czekać! Trzeba udać się na terapię i wszystko przepracować. Od siebie mogę polecić psychoterapię w tym gabinecie http://psychoterapeutawejherowo.pl/ Sama chodziłam na terapię przez długi czas i teraz w końcu jestem szczęśliwa.
Awatar użytkownika
Zakręcona
Posty: 30
Rejestracja: 09 cze 2020, 17:46

Re: Jak radzić sobie z problemami?

Post autor: Zakręcona »

Z problemami każdy radzi sobie na własny sposób, każdemu też pomaga co innego jednakże w cięższych przypadkach najlepiej skorzystać z fachowej pomocy. Ranking ośrodków terapii to miejsce w którym znajdziecie najlepszych terapeutów w waszej okolicy ale i ośrodki lecznicze w razie potrzeby. Jest to pomocne w szczególnie trudnych przypadkach gdy wszelkie inne metody zawodzą. Są tam również zawarte oceny oraz opinie pacjentów, które mogą okazać się bardzo pomocne w przypadku wyboru ośrodka.
magaę

Re: Jak radzić sobie z problemami?

Post autor: magaę »

Dzień dobry, jestem studentką psychologii i prowadzę badania na temat istnienia instynktu macierzyńskiego. Zachęcam do udziału wszystkie kobiety a szczególnie te, które posiadają aktualne wyniki estradiolu i testosteronu 😉 Dziękuję za pomoc!
https://docs.google.com/forms/d/1wjGVbt ... ested=true
olkąjestem

Re: Jak radzić sobie z problemami?

Post autor: olkąjestem »

Ja mam kilka sposobów. Przede wszystkim staram się uspokoić oddech i pozostawać w teraźniejszości. Kolejnym sposobem jest dla mnie inspiracja i myślenie o osobach, które w życiu miały zdecydowanie gorzej, niż ja, choć nie wiem, czy to psychologicznie dobry sposób. Mam na swoim koncie kilka biografii, a ostatnio? No cóż. Pozycja bardziej religijna i św. Maksymilian Kolbe, który był w Auschitz i poświęcił swoje życie za inną osobę. Moje problemy w pracy jakoś zaczęły blednąć przy takiej historii i przestałam bardzo przejmować się błahostkami. Powoli, do przodu, dzień po dniu. No i przy poważniejszych problemach na pewno pomoc psychologa się przyda. Przecież to jest dla ludzi i nie trzeba się wstydzić ;)
luśka5666

Re: Jak radzić sobie z problemami?

Post autor: luśka5666 »

Warto zacząć od sportu, relaksu tego typu. Ja w tym celu zaczęłam uprawiać jogę, a indywidualne zajęcia prowadzi dla mnie https://www.magdaroclawska.pl/oferta/#z ... dywidualne . Pozwala mi to powstać na nogi i rozpocząć całkowite czyszczenie głowy. Nic mnie bardziej nie odpręża w ostatnim czasie!
ODPOWIEDZ