Jak skutecznie zwalczać łysienie?

Kosmetyki, zabiegi, zdrowie, dietetyka, aktywność fizyczna i sposoby na piękne ciało.
Awatar użytkownika
Linda
Posty: 388
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:59

Jak skutecznie zwalczać łysienie?

Post autor: Linda »

Jak skutecznie zwalczać łysienie?
Czy są jakieś zabiegi, które spowalniają ten proces?
Tutaj https://drturowski.pl/pl/lysienie/ czytałam o tym, że trycholog może coś pomóc.
Chętnie jednak dowiem się czegoś więcej.
Awatar użytkownika
oktawia
Posty: 158
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:59

Re: Jak skutecznie zwalczać łysienie?

Post autor: oktawia »

Pewnie, że trycholog może pomóc. Tylko nadal niewiele osób o tym wie. A jeśli już wiedzą, że istnieje taki lekarz od włosów - zwlekają z wizyta. A to błąd, bo tu liczy się czas. Odpowiednia diagnostyka problemu pozwala wprowadzić odpowiednie leczenie. Jeśli chodzi o samych trychologów to moim zdaniem należy wybierać tych z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą popartą wykształceniem w tym kierunku. W Gdyni przyjmuje taka specjalistka od włosów - w klinice Derm-Estetyka. Zostawiam namiary, bo mogą się przydać:

Derm Estetyka: ul. Stefana Batorego 7/35, Gdynia

I stronka: https://derm-estetyka.pl/klinika-wlosa.html
Mąrta

Re: Jak skutecznie zwalczać łysienie?

Post autor: Mąrta »

Myślę że zwarto skorzystać z konsultacji w profesjonalnej klinice :) Zajrzyj sobie na stronkę kliniki Novoderm https://novoderm.pl/ - mój ojciec miał w tej klinice wykonywany zabieg przeszczepu włosów, ponieważ w wieku niecałych 45 lat miał już zakola na cala głowę! Na miejscu robią Ci specjalne badania, w których diagnozuje problem a potem dobierają terapie :)
Awatar użytkownika
Alka
Posty: 31
Rejestracja: 26 mar 2020, 16:54

Re: Jak skutecznie zwalczać łysienie?

Post autor: Alka »

Wszystko zależy od przyczyny. Podstawa to odpowiednia diagnostyka i znalezienie przyczyn łysienia. Ale jeśli włosy wypadły to pomocny będzie już tylko przeszczep. Wiem, że Klinika Elite z Warszawy specjalizuje się w takich zabiegach. Są skuteczni, wykorzystują najnowocześniejszą na świecie metodę przeszczepu. Dzięki temu wszystko jest bezpieczne i bezproblemowe. Na ich stronie https://www.elite.waw.pl/ są zdjęcia z efektami. Ogromna różnica przed i po.
Awatar użytkownika
Iwona32
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:56

Re: Jak skutecznie zwalczać łysienie?

Post autor: Iwona32 »

Są sytuacje, gdy łysienie jest naturalnym procesem. I nie da się go zatrzymać. Ale efekty wypadania włosów można zamaskować peruką. Jeśli będzie to peruka dobrej jakości i dobrze dobrana, to będzie praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych włosów. Tutaj https://perukikielce.pl/krakow-peruki-sklep/ masz sklep z takimi perukami. Podpytaj o szczegóły i pomoc w doborze.
ODPOWIEDZ