Depresja może być dziedziczna?

Związki, dzieci, rodzina, dom. Blaski i cienie życia rodzinnego.
KawaJąBudzi

Depresja może być dziedziczna?

Post autor: KawaJąBudzi »

Depresja może być dziedziczna?
Jesli matka miała, to jest większa szansa, że ja jako córke też na to zachoruje?
Czy nie ma to żadnego znaczenia?
Awatar użytkownika
Roksana
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:22

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: Roksana »

Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy może być dziedziczna i szczerze mówiąc to nie wiem. Wydaje mi się, że skoro to jest problem wynikający z nagromadzenia się w naszej głowie różnych złych i niefajnych zdarzeń, stresów, spadku chęci do życia itd, to raczej nie powinno to być dziedziczne, ale specem nie jestem.
Wg mnie jak masz jakies obawy to umów się do psychiatry czy psychologa - już nie mówię nawet o seski na kozetce przysłowiowej, ale o wygodnej wideo konsultacji i na niej sobie dopytasz specjalistę o szczegóły, a przy okazji jak wyjdzie, że masz problem, to będziesz mogła dopytać o wszystko, jakieś leki dostać itd.
Tu: https://psychomedic.online/ jest strona, na której masz 7 dni w tygodniu opcję umówienia się na wideo konsultację z psychiatrami i innymi lekarzami z całej Polski - szybko i fajnie to działa i nawet z domu nie musisz wychodzić, wiec wg mnie jak targają Tobą jakieś obawy, to warto skorzystać i zapytać
Awatar użytkownika
Maryjka
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2020, 7:22

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: Maryjka »

Każda choroba, jaka jest w rodzinie, może wpływać na kolejne pokolenia
Awatar użytkownika
stanka
Posty: 77
Rejestracja: 21 sty 2020, 16:27

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: stanka »

A nawet nie wiem, nie wiem też czy były takie badania. Wiem jednak, że u mnie w rodzinie nikt nie miał depresji albo się do niej nie przyznawał, a ja miałam. Sama byłam na terapii w Ambulatorium Psychologii Klinicznej Psychoterapii i Psychoedukacji u dr Danuty Jaskólskiej w Bydgoszczy https://www.psycholog-bydgoszcz.net/psychoterapia.html i ta terapia niesamowicie mi pomogła, odmieniła lata rozpaczy, w którą sama się pogrążałam, bo nie chciałam i nie korzystałam z żadnej pomocy. Terapię i ten ośrodek serdecznie polecam, otrzymałam tam rzetelne i profesjonalne leczenie.
matiuŚ

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: matiuŚ »

Depresja to naprawdę poważna choroba psychiczna, której nie powinniśmy bagatelizować. Jeśli wy lub ktoś z waszego otoczenia, boryka się z tym problemem, warto zwrócić się do specjalistów - w https://virtus.bialystok.pl/osrodek-lec ... -depresji/ są doskonali terapeuci, którzy pomogą wam wyjść z dołka.
ginamó

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: ginamó »

Może być dziedziczna, jednak nie oznacza to iż jest nie do pokonania. W tej kwestii niezwykle skuteczni okazali się https://www.promedicum.pl/w-czym-pomaga ... -depresja/ , dzięki którym problem został rozwiązany. Wykorzystaliśmy leki antydepresyjne a pozwoliły one na pokonanie tego kłopotu.
Awatar użytkownika
grann
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2020, 17:56

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: grann »

W sumie to ciekawe zagadnienie, nie wgłębiałam się w ten temat. Mam nadzieję, ze nie, bo sama mam depresję i chciałbym uchronić przed nią moje dziecko. Jest ze mną już całkiem dobrze, bo pracuję nad sobą, chodzę na psychoterapię do gabinetu Psychoterapii Psychoanalitycznej Ewy Domańskiej-Klimek https://psychoterapia-klimek.pila.pl/depresja/ w Pile. Dostałam tam profesjonalną pomoc, której mocno potrzebowałam, bo byłam w stanie, w którym nie mogłam już normalnie żyć, tylko zamykałam się sama w sobie, przestałam pracować, nic mnie nie obchodziło. Już w ciągu kilku sesji mój stan się poprawił, ale leczenie jest procesem i mimo, że obecnie żyję już normalnie, to wciąż się leczę, bo czuję, że tego potrzebuję.
ginamó

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: ginamó »

Może, aczkolwiek jest możliwe jej leczenie! Najważniejsze to w tym wypadku zgłosić się do specjalistów dla których zrealizowanie tych usług będzie proste. Również i mnie spotkało podobne kłopoty, ale postanowiłam walczyć! Należytego wsparcia na tym polu udzielili https://autoprezentacja.pl/pomagamy/dep ... any-lekowe . Kilka wizyt w połączeniu z leczeniem umożliwiło mi całkowicie zmienić sposób myślenia i wrócić do właściwego życia!
Miłamadzia

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: Miłamadzia »

Z w sumie to ciekawe pytanie, wydaje mi się (ale specjalistką nie jestem), że można mieć jakieś predyspozycje genetyczne na przykład. U mnie pomogła terapia, do tego teraz sama sobie już robię takie wyzywanie - https://www.silnapsychika.pl/produkt/depresja/ i one bardzo dużo mi uświadomiło. Systematyczna praca to podstawa!
róteka333

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: róteka333 »

Depresja jest do pokonania, miej to na uwadze! Ogromnego wsparcia i pomocy na tym polu udzielili https://www.psychicznie.pl/ , którym zawdzięczam nalezytą pomoc. Terapia połączona z kilkoma wizytami naprostowała mnie i umożliwila powrot na wlasciwy tor. Bardzo udany wybor. gdyz znow czuje ze zyje.
justyńka

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: justyńka »

Myślę, że nie, ale mogę się mylić. Jestem jednak pewna, że do stanu depresyjnego mogą dołożyć swoją cegiełkę osoby nam bliskie, na których nam zależy. Dlatego, powinniśmy potrafić zadbać o swój komfort psychiczny - takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.
___
Wirtualne biuro Warszawa
mórarz

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: mórarz »

Bez względu na to, uważam że kłopot w takiej formie warto rozwiązać jak najprędzej. Ogromnej pomocy na tym polu udzielili http://psychoterapeutabytom.pl/oferta/ , dzieki ktorym wspolnymi silami zaczelismy zwalczac dreczacy mnie klopot. Misja wykonana - dreczace mnie klopoty udalo sie pokonac.
Aguś

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: Aguś »

KawaJąBudzi pisze: ↑16 paź 2020, 7:51 Depresja może być dziedziczna?
Jesli matka miała, to jest większa szansa, że ja jako córke też na to zachoruje?
Czy nie ma to żadnego znaczenia?
W przypadku depresje ważna jest pomoc psychologa. Tutaj podrzucam blog Wetalk pisany przez doświadczonych psychologów, tam masz różne wpisy dotyczące depresji
rótka

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: rótka »

W każdym wypadku należy jednak z nią walczyc. Dla mnie, bardzo pomocni na tym polu okazali się https://jolantagolik.pl/ wraz ze swoją ofertą. Terapia psychologiczna postawiła mnie na nogi i umożliwiła realizację marzeń, których jednak było sporo do nadgonienia. Polecam i Wam takie rozwiązanie.
Marialaska

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: Marialaska »

W czasopiśmie Psychiatria Polska ukazał się artykuł na temat depresji nawracającej, którego współautorem jest specjalista Centrum Dobrej Terapii – dr hab. n. med. Marcin Siwek. W pracy „Stężenie magnezu w surowicy jako potencjalny marker stanu u chorych na depresję jednobiegunową”, autorzy wykazali znaczące podwyższenie stężenia magnezu u pacjentów znajdujących się w depresji w porównaniu do zdrowych ochotników. Natomiast u osób znajdujących się w remisji objawów depresyjnych stężenie magnezu wracało do normy. Podłoże tego zjawiska, opisywanego już wcześniej w nielicznych doniesieniach naukowych, nie jest jasne. Z całą pewnością nie oznacza ono jednak że pacjenci cierpiący na depresję nie powinni zażywać preparatów zawierających magnez. Jak wykazywano w badaniach eksperymentalnych i klinicznych, magnez przyczynia się do hamowania, typowych dla ostrych objawów depresyjnych procesów nadmiernego pobudzania i uszkadzania komórek nerwowych. Ponadto wykazuje on działanie przeciwlękowe, pojawiają się również doniesienia sugerujące że jon ten może potencjalizować działanie leków przeciwdepresyjnych lub nawet wykazywać samodzielne działanie przeciwdepresyjne. Omawiany artykuł (dostępny w pełnej wersji na stronie www czasopisma) jest pierwszą z cyklu licznych publikacji będących owocem projektu badawczego DEMETER, którego celem jest poszukiwanie markerów biochemicznych chorób afektywnych, czyli takich substancji, których oznaczanie z materiału biologicznego pobranego od pacjenta (np. krew) pozwalało by na monitorowanie przebiegu choroby i jej leczenia, identyfikację ryzyka oporności na leczenie lub postawienie właściwej diagnozy, pozwalającej na odróżnienie depresji jednobiegunowej od zaburzeń depresyjnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej.

Przeczytaj również inne artykuły na ten temat:

Depresja nawracająca – jak długo należy kontynuować farmakoterapię?
Pacjenci leczeni farmakologicznie z powodu depresji, często pytają jak długo należy kontynuować przyjmowanie leków. Wiadomo, że u części osób depresja...

Markery stanu zapalnego, a obraz kliniczny depresji jednobiegunowej
Od wielu lat prowadzone są badania mające na celu wykrycie markerów (patrz: Wykład specjalisty Centrum na kongresie psychiatrycznym) odzwierciedlających etiologię, obecność...

Leki przeciwdepresyjne nie uzależniają
W środkach masowego przekazu, na forach internetowych, wśród osób cierpiących na zaburzenia psychiczne oraz w codziennych rozmowach można często spotkać...

Hiponatremia – możliwe powikłanie leczenia przeciwdepresyjnego
Leczenie depresji jest często procesem długotrwałym – w przypadku pierwszego jej epizodu przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych powinno trwać od kilku do...

Wykład specjalisty Centrum na konferencji krajowej
21 października odbyła się w Warszawie kolejna edycja konferencji naukowo-szkoleniowej „Oblicza współczesnej interny i medycyny rodzinnej”. Jej celem jest doskonalenie...

Tagi: depresja, leki przeciwdepresyjne, magnez, depresja nawracająca

Skyoffice Biuro Wirtualne Warszawa
https://skyoffice.pl
diablicaa

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: diablicaa »

Podobno tak, bo w końcu dostajemy w genach takie skłonności, ale to nie oznacza, że to pewne na 100% . Dlatego ja uważam, że warto z tym na spokojnie podążyć. Dalej dodam, że test na depresję możecie zrobić, zanim ruszycie po leczenie. Będzie to dla Was jakimś startowym wyznacznikiem.
pola8776

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: pola8776 »

Myślę, że bardzo ciężko to określić, bo to wszystko to przede wszystkim podłoże psychologiczne i ma na nie wpływ wiele różnych czynników.

__
zegary reklamowe
boguśkaa

Re: Depresja może być dziedziczna?

Post autor: boguśkaa »

Ostatnio natrafiłam na stronę https://ctmozaika.pl/ i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona ich bogatą ofertą. Dodatkowo, sposób, w jaki traktują klientów, wydaje mi się bardzo profesjonalny i godny uwagi.
ODPOWIEDZ