Robaki i pasożyty u psów i kotów

Pupile i milusińscy w domu. Karmy, gadżety, zabawki, weterynarze.
żonka

Robaki i pasożyty u psów i kotów

Post autor: żonka »

Krąży mnóstwo powtarzanych mitów i stereotypów o pasożytach u zwierząt. Problem w tym, że wśród nich jest wiele przekłamań. Niektóre z nich w wyniku stosowania mogą szkodzić zdrowiu i życiu czworonogów. Jeżeli chcecie poznać co jest prawdą, a co mitem w temacie pasożytów u psów i kotów to polecam https://mojzdrowyfutrzak.bayer.com/pl/p ... sow-kotow/
ciasteczkował

Re: Robaki i pasożyty u psów i kotów

Post autor: ciasteczkował »

Cześć, poszukuję sprawdzonego weterynarza, najlepiej na terenie Ochoty. Niedawno wprowadziłam się do nowego miszkania i kompletnie nie wiem jakiemu weterynarzowi mogę zaufać. Musze jak najszybciej odrobaczyć swojego kotka (syjamski). Będę wdzięczna za wszystkie polecenia.
mashaa

Re: Robaki i pasożyty u psów i kotów

Post autor: mashaa »

Środki przeciwpasożytnicze, czyli na odrobaczenia można kupić u każdego weterynarza jak również w wielu sklepach zoologicznych. Podawać zaś powinno się je zwierzakom regularnie, np. co kwartał albo co pół roku- w zależności od tego czy nasi pupile są wchodzący, czy mają kontakt z innymi futrzakami, w jakim są wieku itd.
Ja mam natomiast nieco inny kłopot z pieskiem. Otóż zauważyłam, że zęby ma mocno żółtawe, lada moment utworzy się kamień, co może prowadzić do stanu zapalnego w pyszczku. Buntowniczy mieszaniec oczywiście nie pozwala sobie zębów umyć także rozglądam się za jakimiś gryzakami, które mają właściwości czyszczące. Co sądzicie o skuteczności tych: https://johndog.pl/produkt/dental-stick ... as-28-szt/ ? Mają dodatek sodu, jednocześnie nie zawierają cukru, kształt też wydaje mi się dobrze przemyślany.
ODPOWIEDZ