Ślub kościelny a rozwód

Małżeństwo i rodzina w prawie polskim, prawo cywilne, rodzinne i opiekuńcze.
Awatar użytkownika
desreta1976
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:00

Ślub kościelny a rozwód

Post autor: desreta1976 »

Witajcie. Słyszałam, że po ślubie kościelnym w niektórych przypadkach można starać się o rozwód. Czy to prawda? Jak wygląda taki proces?
Awatar użytkownika
tolisława
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2019, 2:58

Re: Ślub kościelny a rozwód

Post autor: tolisława »

Możesz starać się o unieważnienie małżeństwa. Wtedy w przyszłości mogłabyś wziąć drugi ślub kościelny. Bardzo polecam Ci stronę adwokatkoscielny.pl. To kancelaria adwokatów kościelnych, którzy mają swoje siedziby w kilku miastach w Polsce. Oni najlepiej odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania :)
Awatar użytkownika
Polaa
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 21:59

Re: Ślub kościelny a rozwód

Post autor: Polaa »

Można się jeszcze zastanowić, czy warto zadbać o powrót do normalnego trwającego małżeństwa. Jeśli jednak nie widzisz już żadnych szans to napisz o pomoc do Kancelarii Sobczak Maciejewska. Dobry radca prawny to najlepsze rozwiązanie, nie będziesz się tak męczyć..
Gosia8

Re: Ślub kościelny a rozwód

Post autor: Gosia8 »

Cześć! Planujemy wesele w Beskidach i jesteśmy podekscytowani tą wyjątkową okazją. Czy ktoś ma doświadczenie lub rekomendacje dotyczące organizacji wesela w Beskidach https://salaonesto.pl/sala-weselna/w-gorach-beskidy/ ?
Hayley

Re: Ślub kościelny a rozwód

Post autor: Hayley »

Zacznij od znalezienia dobrego prawnika. Byłam kiedyś w podobnej sytuacji i skontaktowałam się z Legaleo - Kancelarią Wojas Pawlak. Są doświadczeni i skuteczni w sprawach rodzinnych. Podpowiedzieli, jakie rozwiązanie będzie dla mnie najlepsze i dzięki temu szybko uporałam się z rozwodem.
dankaaa

Re: Ślub kościelny a rozwód

Post autor: dankaaa »

Można też postawić na Wedding Planner, który jest dostępny na stronie https://bognabojanowska.pl/ . Obserwuję, że wiele osób wyraża pozytywne opinie na temat tego rozwiązania, szczególnie doceniając doskonałą organizację ceremonii ślubnych, którą zapewnia ta firma.
owieczka

Re: Ślub kościelny a rozwód

Post autor: owieczka »

Również się rozwiodę i chyba udało mi się znaleźć odpowiedniego mecenasa od spraw rodzinnych. Pod tym linkiem https://www.mindykowski.pl/ udało mi się znaleźć pana Michała Mindykowskiego, który posiada spore doświadczenie. Zależy mi na utrzymaniu władzy rodzicielskiej i uczciwych alimentach, ponieważ mąż twierdzi, że jeśli się rozwiedziemy, to od razu zwalnia się z pracy. Pewnie będzie próbował zwieść mnie na manowce odnośnie środków, finansowych, którymi dysponuje.
ODPOWIEDZ