Opiekunka czy dom opieki?

Małżeństwo i rodzina w prawie polskim, prawo cywilne, rodzinne i opiekuńcze.
Awatar użytkownika
Eunika62
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:33

Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Eunika62 »

Witajcie. Moja mama ze względu na stan zdrowia wymaga ciągłej opieki, której ja nie jestem w stanie jej zapewnić ze względu na wymagającą pracę. Myślałam nad zatrudnieniem opiekunki, ale wiem, że ona też nie będzie mogła być z mamą non stop. Myślicie, że dom seniora będzie odpowiednim wyborem? Jeśli możecie, to polećcie mi jakąś tego typu placówkę w Łodzi.
Awatar użytkownika
kamila_61
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2020, 9:17

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: kamila_61 »

W takim przypadku dom opieki wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Mimo wszystko nie ma się czego bać, bo wiele takich placówek dba o rodzinną atmosferę. W Łodzi mogę polecić dom opieki Familia. Lokalizacja jest bardzo przyjemna, idealna dla starszych osób. Polecam zapoznać się z ofertą, umówić na spotkanie.
Awatar użytkownika
oktawia
Posty: 157
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:59

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: oktawia »

Teraz domy seniora wyglądają zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu. Są wygodne i komfortowe. Gwarantują rodzinną atmosferę. Popatrz na przykład tu http://domseniora24.pl/. To prywatny dom opieki pod Warszawą. Zapewnia seniorom opiekę lekarską, pielęgniarską. Na miejscu są różne zajęcia dla seniorów, rehabilitacja. Cała placówka jest urządzona wygodnie i komfortowo. W taki miejscu osoba starsza z pewnością będzie się dobrze czuła.
Frączek

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Frączek »

Polecam Miasteczko Seniora - http://miasteczko-seniora.pl/prywatny-d ... i-seniora/ jest to luksusowy prywatny dom opieki, gdzie starsi zaznają spokojnej starości. Dodatkowo jego mieszkańcy będą pełnoprawnymi właścicielami apartamentów.
Grażyna11

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Grażyna11 »

To już sami musicie zdecydować, bo to bardzo indywidualna i newralgiczna kwestia. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byście sprawdzili takich specjalistów jak https://lekarzebezkolejki.pl//fizjoterapeuta/warszawa Dzięki temu, nie będziecie musieli przynajmniej martwić sie o dobrą rehabilitację. To ważna rzecz, więc już teraz weźcie to pod uwagę.
Awatar użytkownika
renia
Posty: 310
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:59

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: renia »

A tutaj https://zycieseniora.com/zdrowie-senior ... a-dla-kogo już zaglądaliście? Jeśli nie, to uważam, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć. Macie tam bowiem bardzo fajny artykuł na temat pielęgniarki środowiskowej. Możecie się tam dowiedzieć, kiedy jest możliwość skorzystania z takiej pomocy. Poczytajcie sobie na ten temat. Myślę, że takie informacje mogą okazać się bardzo pomocne.
Awatar użytkownika
fringilavigo
Posty: 200
Rejestracja: 19 sty 2020, 14:20

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: fringilavigo »

ja moją babcię wysłałam http://podtopolami.eu mają sporo opcji opieki, można ze spokojem dostosować częstotliwość i są przesympatyczni, do tego babcia przynajmniej ma tez opiekę i rówieśników w swoim wieku
Mirałka

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Mirałka »

Niestety opiekunka na całą dobę to naprawdę kolosalne kwoty. I też ciężko jest znaleźć kogoś o odpowiednich kwalifikacjach. My zdecydowaliśmy się na dom opieki, konkretnie na "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim. Mama przebywa tam prywatnie i ma świetne warunki.
Awatar użytkownika
Helcia
Posty: 152
Rejestracja: 17 maja 2020, 11:21

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Helcia »

Jestem zadowolony, że udało mi się umieścić dziadka w domu seniora Iwa http://dom-seniora-iwa.pl/. Dziadek ma zapewnioną całodobową opiekę medyczną i jest systematycznie rehabilitowany. Troskliwi opiekunowie udostępniają pensjonariuszom możliwe rozrywki kulturalne.
Awatar użytkownika
Kikki
Posty: 156
Rejestracja: 06 kwie 2020, 20:23

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Kikki »

Od wielu lat babcia mieszka ze mną. Ostatnio co raz gorzej się czuję i boję się zostawiać ją samą w domu, gdy idę do pracy. Korzystamy z domu opieki w http://www.domopiekiseniora.com/. Babcia jest bardzo zadowolona z tego pobytu. Ma doskonałą opieką i możliwość porady medycznej.
fiśka90

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: fiśka90 »

Witam,co sądzicie o zdrowiu seniora? W jaki sposob dbac o zdrowie seniora? Moja babcia jest starsza osoba,mieszka z nami, nie ukrywam jest nam ciezko. Czy wy korzystacie z uslug opiekunki? Prosze o wasze opinie https://zycieseniora.com Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam.
jeggi89ą

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: jeggi89ą »

wiecie co...czasami mam wrażenie ze dom seniora jak pod topolami http://podtopolami.eu na przykład jest najlepszym wyjściem . Seniora ma opiekę, posiłki, zajęcia z rówieśnikami, nie nudzi się ogólnie.
karło

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: karło »

Każdy z nas może pozwolić sobie na zupełnie coś innego. Ja osobiście zastanowiłabym się nad http://www.domlesnezacisze.pl/ . Taki dom, może pokazać osobie starszej, że można zestarzeć się z godnością. Miło sympatycznie, otwarte pracujące tam osoby, opieka na pełnym poziomie. Czego więcej oczekiwać.
Mośka90

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Mośka90 »

Zdecydowanie opiekunka. Opieka domowa jest lepszym rozwiązaniem według mnie, a cenowo wychodzi podobnie albo nawet taniej. A przy tym masz bliską osobę w domu. Do naszej babci przychodzi pani opiekunka z Pol Ar Serwis. Bardzo sobie ją chwalimy. Profesjonalna, konkretna i ma super kontakt z babcią.
aluś5455

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: aluś5455 »

Do każdej pracy trzeba mieć predyspozycje. Jeśli chodzi o pracę opiekunki to jest to też wymagająca praca. Empatia, cierpliwość, kontaktowość i zaangażowanie w to co się robi jest wskazane. Dużo osób wyjeżdża, jednak warunki płacowe są dużo lepsze. Dlatego warto spróbować moim zdaniem. Można skorzystać z pomocy Promedica24 , która zajmuje się organizacją takiej pracy. Można się skontaktować, pomogą dobrać odpowiednią ofertę, załatwić wszelkie formalności i zorganizować wyjazd. Mają w tym duże doświadczenie.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 259
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:49

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: kasiakowa06 »

Frączek pisze: ↑14 paź 2020, 0:35 Polecam Miasteczko Seniora - miasteczko-seniora.pl/prywatny-dom-opieki-seniora/ jest to luksusowy prywatny dom opieki, gdzie starsi zaznają spokojnej starości. Dodatkowo jego mieszkańcy będą pełnoprawnymi właścicielami apartamentów.
Rzeczywiście piękny dom opieki. Moja ciocia jest w równie pięknym domu koło Szczecina http://wiejskieklimaty.net/dom-seniora- ... opomorskie

Obrazek
ODPOWIEDZ