Czas na dom opieki?

Małżeństwo i rodzina w prawie polskim, prawo cywilne, rodzinne i opiekuńcze.
Awatar użytkownika
Szejma1985
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2020, 16:40

Czas na dom opieki?

Post autor: Szejma1985 »

Hej dziewczyny. Moja babcia długo choruje i mieszka sama, więc byłam zmuszona zatrudnić dla niej opiekunkę. Mimo wszystko babcia wymaga większej troski, więc pomyślałam, że powinnam poszukać jej miejsca w domu opieki. Co sądzicie o familia.lodz.pl? Myślicie, że to dobry wybór?
Awatar użytkownika
Rozetta
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:54

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: Rozetta »

Dużo osób twierdzi, że Familia to najlepszy dom dla osób starszych w Łodzi i w zasadzie ja się z tym zgadzam. Wiem, że mieszkańcy mają tam zapewnione naprawdę dobre warunki i kompleksową opiekę. Z całego serca polecam.
Amiiołszka

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: Amiiołszka »

Skoro babcia choruje to myślę, że wymaga opieki 24h/dobę. Fajną sprawą są ZOLe czyli zakłady opiekuńczo-lecznicze, bo poza klasycznym personelem są też lekarze na oddziale. Taki bardziej medyczny dom seniora. Dobry ZOL jest w Nowym Dworze Mazowieckim, nazywa się "Dom Rodzinny". Zapoznajcie się, to naprawdę porządna placówka dla seniorów.
magaę

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: magaę »

Dzień dobry, jestem studentką psychologii i prowadzę badania na temat istnienia instynktu macierzyńskiego. Zachęcam do udziału wszystkie kobiety a szczególnie te, które posiadają aktualne wyniki estradiolu i testosteronu 😉 Dziękuję za pomoc!
https://docs.google.com/forms/d/1wjGVbt ... ested=true
ginamó

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: ginamó »

Moją mamę oddaliśmy do domu opieki http://domsenioraharmonia.pl/oferta/ . Wybór ten okazał się o tyle atrakcyjny, iż na miejscu czekały na nią bardzo domowe warunki i sympatyczna atmosfera. Nie wspominając o równie atrakcyjnym otoczeniu. To robi wrażenie!
Awatar użytkownika
marilka
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2020, 15:57

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: marilka »

Myślę, że jest to opcja do rozważenia. U nas sytuacja wygląda nieco inaczej. Babcia złamała biodro w zeszłym roku, miała operację, a teraz wciąż nie jest w pełni sił i potrzebuje pomocy przy poruszaniu się, myciu, jedzeniu, itp. Mamy pomoc medyczną w domu i jakoś sobie radzimy. Kupiliśmy za to bardzo dużo sprzętu medycznego, mamy stołek po prysznic, balkonik, kule, babcia chodzi w pieluchach, które także kupujemy w sklepie MEDICUS http://www.medicus-kostka.pl/sklep-medyczny/ z siedzibą w Rydułtowach. Sklep serdecznie polecam, jest dobrze zaopatrzony, ceny mają korzystne.
ginamó

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: ginamó »

My po prostu wyczuliśmy właściwy moment w którym nie mieliśmy wątpliwości, że skorzystanie z pomocy domu opieki będzie koniecznością. Ogromnego wsparcia na tym polu udzielili https://domseniora.pomorskie.pl/oferta.html . Dom opieki "Rezydencja Seniora " zapewnił moje mamie domowe warunki , interesujące otoczenie i pełne wyżywienie.
iruś

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: iruś »

ginamó pisze: ↑24 maja 2021, 12:42 My po prostu wyczuliśmy właściwy moment w którym nie mieliśmy wątpliwości, że skorzystanie z pomocy domu opieki będzie koniecznością. Ogromnego wsparcia na tym polu udzielili https://domseniora.pomorskie.pl/oferta.html . Dom opieki "Rezydencja Seniora " zapewnił moje mamie domowe warunki , interesujące otoczenie i pełne wyżywienie.
Ja polecam w Poznaniu https://klinikaseniora.pl/plan-dnia/. Na ich stronie możecie przeczytać, z jakimi specjalistami współpracują i jak wygląda plan dnia osoby, która tam mieszka.
asiekż

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: asiekż »

Osoby starsze wymagają znacznie więcej uwagi, a codzienne dojazdy do przychodni są uciążliwe. Z tego powodu zdecydowałam się na pobyt w ośrodku donumcorde.pl i jestem bardzo zadowolona. Każdego dnia mam zorganizowane zajęcia fizjoterapeutyczne oraz terapie zajęciowe. Personel jest przemiły i bardzo szybo zaprzyjaźniłam się zarówno z lekarzami jak i pozostałymi pensjonariuszami. Polecam gorąco.
szybkość

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: szybkość »

Niestety tak to bywa, że w pewnym momencie musimy zdecydować się na oddanie osoby starszej do takiego domu opieki. Bo jednak opieka nad taką osoba nie jest taka łatwa i wymaga od nas całodobowej dostępności. Dlatego też jak dowidziałam się, że w jest ten prywatny dom opieki http://domseniora24.pl/ to udaliśmy się tam od razu. Teraz już wiem, że lepiej trafić nasza babcia nie mogła. Tutaj ma wszystko czego potrzebuje a my będziemy często ją odwiedzać.
puką

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: puką »

Dom opieki, czy dom seniora to wcale nic złego. Uważam, że właśnie w takich https://podtopolami.eu/ miejscach, można znaleźć bratnią dusze. Z resztą takim dom ma profesjonalną kadrę, doświadczone osoby, które zadbają o zdrowie jak o te fizyczne jak i te psychiczne. To dobrze wróży.
Franuś

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: Franuś »

puką pisze: ↑18 cze 2021, 8:52 Dom opieki, czy dom seniora to wcale nic złego. Uważam, że właśnie w takich https://podtopolami.eu/ miejscach, można znaleźć bratnią dusze. Z resztą takim dom ma profesjonalną kadrę, doświadczone osoby, które zadbają o zdrowie jak o te fizyczne jak i te psychiczne. To dobrze wróży.
Faktycznie, obecnie domy opieki to już zupełnie coś innego, jak miało to miejsce jeszcze z 10-20 lat temu. Ja mogę polecić https://klinikaseniora.pl/oddzialy/rehabilitacja/. Jest to idealne miejsce, by spędzić tam jesień swojego życia w przyjaznej i serdecznej atmosferze.
owcą

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: owcą »

Hm, jeśli uważacie, że to dobre rozwiązanie, to dlaczego nie? ja polecam to miejsce https://podtopolami.eu/ , raz że widziałam na żywo jak zajmują się podopiecznymi, a dwa że mają wiele interesujących zadań dla starszych osób, więc nudzić się z pewnością nie będą :)
łunkaaa

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: łunkaaa »

Zmień opiekunkę. W Pol Ar Serwis masz różne opcje opieki domowej: zerknij sobie na https://pol-arserwis.pl/oferta/opieka-domowa/ i poczytaj. A uwierz mi w domu seniora wcale lepiej babcią się nie zajmą. Lepiej niech babcia zostanie w domu, w otoczeniu które za :)
wnuczka aśka

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: wnuczka aśka »

Moja babcia też już jest mocno schorowana, rozważaliśmy dom opieki, ale postanowiliśmy spróbować z opieką domową i zamówiliśmy usługi pielęgniarskie Zamość, systematycznie do babci przychodzi pielęgniarka i fizjoterapeuta, resztę czasu na zmianę zajmują się nią córki z pomocą wnuków i widzimy dużą poprawę, rodzina trochę odciążona, a babcia nawet ostatnio lepiej się czuje.
Miśka

Re: Czas na dom opieki?

Post autor: Miśka »

Póki daję radę to opiekuję się rodzicami sama, mam nadzieję, że tak zostanie. Tatuś jest jeszcze bardzo sprawny, więc jego pomoc dużo mi daje, mama komunikatywna, ale leżąca. Mamie daje podkłady tena bed http://inkontynencja.eu/opiekunowie/50- ... 20958.html na łóżko, bo niestety, ale czasami zdarza jej się przesikać. Tata na szczęście potrafi wymienić taki podkład, z pampersem wiadomo ma gorzej.
ODPOWIEDZ