Dom seniora na starość

Najlepsze apteki, suplementy, leki, sposoby na dobre zdrowie.
Awatar użytkownika
oktawia
Posty: 157
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:59

Dom seniora na starość

Post autor: oktawia »

Za kilka lat przechodzę na emeryturę. Zdrowie jeszcze dopisuje i pewnie nie zmieni się to jakoś radykalnie z dnia na dzień, ale szykuje sobie wyjście awaryjne jakby się coś posypało. Znalazłem https://www.familia.lodz.pl/ , prywatny dom opieki z profesjonalną, całodobową opieką. Co sądzicie o takich placówkach?
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 762
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:50

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Zdzisiek78 »

Co sądzicie o wyjezdzie do domu opieki/sanatorium dla osob starszych? Mysle o ufundowaniu wypoczynku dla moich rodzicow. Co sądzicie o tym https://milorstowo.pl/oferta/wypoczynek/ ? Chętnie poznam Wasze opinie. Co myslicie o takim wypoczynku?
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 336
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:54

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Karen »

Bardzo dobrą ofertę ma dom seniora Pod Topolami który znajduje się w Piotrkowie Kujawskim.  Na stronie https://podtopolami.eu/ znajdziecie wszystkie informacje na ten temat- jest tam rodzinnie a opieka jest calodobowa, nawet nad osobami niepelnosprawnymi. Myślę, że umieszczenie seniora w takim domu jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że wyrazi on na to zgodę.
Awatar użytkownika
merlina
Posty: 109
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:57

Re: Dom seniora na starość

Post autor: merlina »

No niestety wiele osób decyduje się na oddanie osoby starszej do takiego domu. Ja zdecydowanie bardziej jestem za wynajęciem opiekunki dla takiej osoby. Jak to mówią starych drzew się nie przesadza. Chociażby tutaj https://pomocdladomu.pl/ile-kosztuje-op ... -starszej/ można znaleźć informacje na temat kosztów takiej opiekunki. Wiadomo, że domy seniora też darmowe nie są, więc warto sobie to przeliczyć.
Awatar użytkownika
Bebina
Posty: 101
Rejestracja: 30 lip 2019, 21:59

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Bebina »

Nie zawsze musimy seniora oddać do domu opieki. można na przykład przystosować dom do takiej starszej osoby,montując uchwyty w łazience albo kupić lokalizator lub opaskę na rękę dla seniora. Sama tu kupowalam dla babci https://bezpiecznarodzina.pl/ Taka opaska umożliwia mierzenie pulsu na odległość lub lokalizację gdzie dana osoba się znajduje
Awatar użytkownika
debra
Posty: 180
Rejestracja: 30 mar 2019, 12:17

Re: Dom seniora na starość

Post autor: debra »

Jeśli sama miałabym dla siebie wybierać takie miejsce to byłby to dom seniora nad morzem https://domseniora-jaso.pl/ . Mojej koleżanki babcia obecnie tam przebywa. Bardzo dobre warunki dla seniorów i tych aktywnych i chorych czy leżących. Zupełnie inny standard niż słyszy się o takich miejscach czasami. Ładny, zadbany budynek, niecały kilometr od plaży.
Awatar użytkownika
Kikki
Posty: 156
Rejestracja: 06 kwie 2020, 20:23

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Kikki »

Dom seniora w Nowym Dworze Mazowieckim może być wzorem dla innych ośrodków tego typu. Zajęcia kulturalno-oświatowe stoją na wysokim poziomie. Seniorzy chwalą opiekę i organizację działania opiekunów domu. Co raz więcej osób starszych przychodzi do ośrodka na pobyt dzienny tak, jak mój dziadek. Namiary na to miejsce znajdziecie tutaj http://www.domopiekiseniora.com/.
Awatar użytkownika
Helcia
Posty: 152
Rejestracja: 17 maja 2020, 11:21

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Helcia »

Długi czas szukałem domu opieki dla mojego dziadka. Uzyskałem informację, że bardzo dobra opieka jest w Ksawerowie w domu seniora http://dom-seniora-iwa.pl/. Dziadek mieszka już tam dwa lata i czuje się bardzo dobrze. Odwiedzam go regularnie raz w tygodniu. Zawsze jest uśmiechnięty i zadowolony.
Awatar użytkownika
fringilavigo
Posty: 200
Rejestracja: 19 sty 2020, 14:20

Re: Dom seniora na starość

Post autor: fringilavigo »

Dom seniora pod topolami jest całkiem spoko miejscem. Zdecydowanie polecam. Mieliśmy w rodzinie osobę wymagającą opieki i
po pobycie w kilku niefortunnych miejscach tam została. Cisza, dobra opieka,piękne otoczenie no i niezbyt daleko od miasta. Wejdz sobie na ich oferte http://podtopolami.eu
majuś9022

Re: Dom seniora na starość

Post autor: majuś9022 »

Wiem, że bardzo dużo osób teraz zastanawia się nad tym, czy nie znaleźć jakiegoś miejsca w domu seniora dla osoby, która tego wymaga. Takich domów jest całe mnóstwo i koszty pobytu bardzo różne, ale jeśli mogę coś doradzić, to polecam zerknąć sobie na dom opieki http://domseniora24.pl/
Awatar użytkownika
nancy
Posty: 157
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:37

Re: Dom seniora na starość

Post autor: nancy »

Ja niestety nie potrafiłabym oddać swojego dziadka do domu starców. Dziadek jest schorowany i wymaga po prostu pomocy, ale nie całodobowej, więc znajduję czas każdego dnia by się nim opiekować. Wymaga pomocy w takich czynnościach jak mycie się i obcinanie paznokci. Akurat ostatnio natrafiłam na stronę sklepu https://www.pomocedlaseniora.pl/25-nozyczki i kupiłam dziadkowi nożyczki do obcinania paznokci. Teraz jest sam w stanie wykonać tę czynność.
Waluńska

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Waluńska »

Moja babcia bardzo się cieszy, ze jest w domu opieki bo ona zawsze lubiła kontakt z ludźmi a tam go ma. Ja pracuję za granicą więc siedziała sama w domu. Teraz jest w "Domu Rodzinnym" w Nowym Dworze Mazowiecki. Ma tam nie tylko profesjonalną opiekę ale też koleżanki i kolegów, a dla niej to bardzo ważne :)
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 762
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:50

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Zdzisiek78 »

Na pewno wybór takiego miejsca dla bliskiej wam osoby nie jest łatwy i chcecie się za to odpowiednio zabrać więc polecam wam zajrzeć na stronkę internetową https://zycieseniora.com gdzie znajdziecie wiele przydatnych artykułów na co warto zwrócić uwagę i tak dalej, zajrzyjcie :)
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 259
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:49

Re: Dom seniora na starość

Post autor: kasiakowa06 »

Bebina pisze: ↑13 mar 2020, 14:41 Nie zawsze musimy seniora oddać do domu opieki. można na przykład przystosować dom do takiej starszej osoby,montując uchwyty w łazience albo kupić lokalizator lub opaskę na rękę dla seniora. Sama tu kupowalam dla babci bezpiecznarodzina.pl/ Taka opaska umożliwia mierzenie pulsu na odległość lub lokalizację gdzie dana osoba się znajduje
Nasi seniorzy zdecydowanie zasłużyli na spokojna starość. Taką zapewnia również dom opieki http://wiejskieklimaty.net/

Obrazek
Kalina

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Kalina »

Jeśli chodzi o opiekę nad moją babcią, to póki jestem w stanie, póki mogę sobie na to pozwolić, to chcę opiekować się babcią sama - radzimy sobie całkiem dobrze:) Czasem tylko mam taki problem, że babcia nie ma apetytu, ale i na to znalazłam rozwiązanie. Kupuję dla niej w DOZie nutridrinki Fresubin, świetne w składzie.
Róża

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Róża »

Oczywiście, że tak. Chodzi w końcu przede wszystkim o to, byście jak najlepiej przeżyli swoją starość. Wiem, że wiele osób zmaga się z demencją, co zresztą jest dokładnie opisane na stronie https://lekarzebezkolejki.pl/blog/demen ... cza/w-2136 Warto sie na to przygotować, by przeżyć ten czas jak najbezpieczniej.
Łucjaaa

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Łucjaaa »

Od wielu lat leczy się na dolegliwości układu pokarmowego. Stale mam kłopoty z zachowaniem odpowiedniej diety. Jedyną ulgę na dłuższy czas przynosi mi pobyt w sanatorium „Leśnik Drzewiarz” w Krynicy Zdroju https://www.lesnik-drzewiarz.pl/kontakt.html W sanatorium prowadzę wybitnie regularny tryb życia i dieta jest idealnie dopasowana do moich schorzeń. Zabiegi rehabilitacyjne prowadzą niezwykle mili i empatyczni ludzie. Po każdym turnusie czuję się jak nowo narodowy.
misiek852

Re: Dom seniora na starość

Post autor: misiek852 »

Długi czas szukałem domu opieki dla mojego dziadka. Uzyskałem informację, że bardzo dobra opieka jest w domu seniora https://domopiekiwarszawa.pl/. Dziadek mieszka już tam kilka tygodni i czuje się bardzo dobrze. Odwiedzam go regularnie raz w tygodniu. Zawsze jest uśmiechnięty i zadowolony.
Judka

Re: Dom seniora na starość

Post autor: Judka »

wiadomo, że każdy z nas chciałby zapewnić swoim bliskim seniorom jak najlepszą opiekę. dobrą alternatywą dla takiego ośrodka jest na pewno zatrudnienie prywatnej opiekunki, która będzie doglądać osobę starszą w jej własny domu. Poczytajcie sobie o Symeon, oni zatrudniają wykwalifikowanych i doświadczonych opiekunów. Możliwa jest opieka przez kilka godzin dziennie ale także cała noc lub dobę.
ODPOWIEDZ