Ulubione napoje

Samo życie, czyli dom, praca, rodzina, związki. Pomysły, rady, rozmowy.
Awatar użytkownika
Ida88

Ulubione napoje

Post autor: Ida88 »

Hejka :)
Jakie napoje pijacie najczęściej? Ja unikam raczej słodzonych i gazowanych, a wybieram kawę i herbaty liściaste. Różnicy nie robi dla mnie nawet pora roku, bo i latem mogę pić gorące napoje. Zawsze oczywiście istnieje alternatywa w postaci mrożonej kawy czy herbaty, prawda?
fiołka

Re: Ulubione napoje

Post autor: fiołka »

Moim ulubionym napojem bez wątpienia jest kawa. To pierwszy napój który piję po przebudzeniu. Znaczenie ma dla mnie to żeby kawa była dobrej jakości i koniecznie ziarnista. Zmielona tuż przez zaparzeniem jest jakby nie było najlepsza. Ostatnio przeglądając internet na stronie https://www.ewa-gotuje.pl/artykuly/feno ... -z-palarni znalazłam fajny artykuł poradnikowy dotyczący właśnie kawy.
Baśka

Post autor: Baśka »

Ja najczęściej pijam przede wszystkim herbatę, zazwyczaj zwykłą czarną z dodatkiem cytryny i miodu. Czasem też jakieś owocowe. Z innych napoi... woda, przede wszystkim woda, czasem jakieś soki i kawa. Poza tym nic więcej, słodkich i gazowanych napoi nie tykam.
Awatar użytkownika
Dorota

Post autor: Dorota »

Dobre soki. Nawadniają i są źródłem witamin. Na przykład sok z aronii od Korabgarden - o ten https://korabgarden.pl/produkty/sok-z-a ... remium-nfc . Ten sok tłoczony jest na zimno, z całych owoców. Aronia do jego produkcji pochodzi z ekologicznych upraw. Nie ma dodatków, dosładzaczy. 100% naturalny sok.
kaźka

Post autor: kaźka »

lubię tarczyna, ma świetne soki, mój ulubiony to czerwony grejfrut, pyszny, butelka w sam raz do wrzucena do torebki, fajnie, że sok jest w szkle, butelkę można potem wykorzystać ________________________________________________________________________________________________
zośśka

Post autor: zośśka »

Bardzo lubię dobre soki a najbardziej pomarańczowy tarczyna schłodzony z kostkami lodu fajnie teraz w te upały orzeźwia. Uwielbiam kawę a teraz piję mrożoną, sama robię bo parzona , gorąca nie wchodzi w te upały w ogóle a w pracy nie mamy klimatyzacji i w domu też gorąco.
oskórkowa

Post autor: oskórkowa »

Uwielbiam kawę z mlekiem i piję około 2-3 filiżanek dziennie, oprócz tego uwielbiam sok pomarańczowy i soki warzywno owocowe tarczyna, najbardziej burak z jabłkiem. Herbata czarna z cytryną to też mój ulubieniec :) A w upały woda z cytryną, miętą i kostkami lodu.
Łucja

Post autor: Łucja »

oskórkowa pisze: ↑29 cze 2021, 16:33 Uwielbiam kawę z mlekiem i piję około 2-3 filiżanek dziennie, oprócz tego uwielbiam sok pomarańczowy i soki warzywno owocowe tarczyna, najbardziej burak z jabłkiem. Herbata czarna z cytryną to też mój ulubieniec :) A w upały woda z cytryną, miętą i kostkami lodu.
Ja bym do tej listy dodała jeszcze tigera. Nic mnie tak nie stawia na nogi jak energetyk. Jak mam dużo pracy, albo długą trasę na wakacje przed sobą to zawsze mnie ratuje
Gość

Post autor: Gość »

Od dawna nie pije gazowanych i słodkich napoi, wiem, że są niezdrowe, więc staram się ich unikać. Najczęściej latem przygotowuje sobie lemoniadę, kroje cytryny, pomarańczę, zalewam to wszystko dobrze schłodzoną lekko gazowaną cisowianką, dorzucam mięty i gotowe. Nic tak nie gasi pragnienia jak domowa lemoniada.
zuźa

Post autor: zuźa »

Ja myślę, że nie tylko dla mnie kawa jest najlepszym napojem. Zaczynam od niej każdy swój dzień. Trzeba pamiętać jednak o tym, że tylko dobrej jakości kawa może dać niepowtarzalny aromat i smak. Tutaj https://www.dziennikwschodni.pl/artykul ... 92133.html znaleźć można ciekawe wiadomości na ten temat.
miłamała

Post autor: miłamała »

zuźa pisze: ↑17 sie 2021, 20:26 Ja myślę, że nie tylko dla mnie kawa jest najlepszym napojem. Zaczynam od niej każdy swój dzień.
Też bardzo lubie kawę, ale niestety od dawna już mnie nie pobudza tak jak bym chciała. Dlatego przy spadku energii wolę sięgnąć po puszkę tigera niż filiżankę kawy
ODPOWIEDZ