Dom seniorow

Samo życie, czyli dom, praca, rodzina, związki. Pomysły, rady, rozmowy.
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 336
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:54

Dom seniorow

Post autor: Karen »

Co myslicie o domach seniora? Co jak co ale opieka nad osobą starszą to odpowiedzialne zadanie. Nie można powierzyć tego każdemu. Duże
doświadczenie w takiej pracy ma jednak ośrodek Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ Wiele osób im zaufało i są zadowoleni. Opiekunowie mają dobre podejście do starszych osób no i otaczaja ich calodobowa opieka.
Awatar użytkownika
Dowile
Posty: 126
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:30

Re: Dom seniorow

Post autor: Dowile »

Ja też mam bliską dla mnie osobę w domu opieki, a konkretnie w Nowym Dworze Mazowieckim w Domu Rodzinnym. Oddanie tam babci nie było łatwą decyzją, ale wiem, że słuszną, ma tam zapewnione tak dobre warunki i opiekę, której ja pracując nie byłabym w stanie zapewnić.
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 105
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:39

Re: Dom seniorow

Post autor: lila87 »

Ja ostatnio widziałam też dom seniora nie daleko Gdańska w miejscowości Przyjazna. Zerknij na propozycje na http://goldental.pl/ . Dobra opieka medyczna, towarzyska i wiele ciekawych zajęć, każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie z osób starszych.
Awatar użytkownika
uan
Posty: 112
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:27

Re: Dom seniorow

Post autor: uan »

Nie oddałbym babci do takiego domu. Bardziej szukałbym opiekunki osób starszych. U nas to nie jest jeszcze powszechne, jednak w Niemczech taka praca jest bardzo ceniona. Wielu rodaków decyduje się na taką decyzję z uwagi na dobre zarobki, jak i warunki pracy. Tutaj https://care4you24.eu/jak-zrobic-dobre- ... starszych/ znajdziesz artykuł, który może Ci się przydać jeśli również rozważasz taką opcję.
Awatar użytkownika
wiola438
Posty: 26
Rejestracja: 11 kwie 2019, 19:28

Re: Dom seniorow

Post autor: wiola438 »

lila87 pisze: ↑14 paź 2019, 20:54 Ja ostatnio widziałam też dom seniora nie daleko Gdańska w miejscowości Przyjazna. Zerknij na propozycje na http://goldental.pl/ . Dobra opieka medyczna, towarzyska i wiele ciekawych zajęć, każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie z osób starszych.
Wiem co to za miejsce, nie wiem czy gdziekolwiek indziej są tak przyjazne warunki - no i rehabilitacja mega. Na ich profilu na Facebooku śledzę wydarzenia - trudno seniorom nudzić się w Goldental, zajęcia czy występy o różnej tematyce, każdy znajdzie oś, co sprawi mu radość. W sumie to chyba w takich miejscach chodzi o to, by starsze osoby poczuły się znowu potrzebne, poczuły się doceniane i rozwijały zainteresowania. W Goldental dodatkowo warte uwagi sa komfortowe warunki, w jakich przebywają no i opieka.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 69
Rejestracja: 14 cze 2019, 21:11

Re: Dom seniorow

Post autor: zenka »

Goldental ma wielu zadowolonych mieszkańców i to jest najważniejsze, ale i bliscy tych seniorów czują się bezpieczniej, gdy wiedza jak dobra opieka są objęci ich najbliżsi. Sama mam tam dziadka - na urodziny (99) taką niespodziankę mu przygotowali, że nie wiem co to będzie za rok :) Bardzo chwali warunki, opiekę i zawarł nowe przyjaźnie. Oby więcej takich miejsc
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 234
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:15

Re: Dom seniorow

Post autor: Bodzio12 »

Jeśli chcemy oddać seniora w dobre ręce to polecam miejsce centrum seniora oni się tam nim dobrze zaopiekują. Opieka całą dobę. Bardzo sympatyczna i profesjonalna obsługa tak że osoby starsze czują się dobrze komfortowo. Polecam bardzo serdecznie. Zobaczcie na stronę tam znajdziecie wszystkie informacje.
Awatar użytkownika
amelia
Posty: 362
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:03

Re: Dom seniorow

Post autor: amelia »

Dokładnie, w domu nie jesteśmy w stanie osobie starszej zapewnić wystarczającej opieki i też rehabilitacji leczenia. Pod Warszawą jest http://domseniora24.pl/ Mają tam dobre warunki. Dobrą opiekę medyczną, no i panuje tam taka rodzinna atmosfera, a to jest bardzo ważne. Jak szukacie domu opieki dla bliskiej Wam osoby to sobie też ten dom weźcie pod uwagę.
ODPOWIEDZ