Budowa dachu

Samo życie, czyli dom, praca, rodzina, związki. Pomysły, rady, rozmowy.
Awatar użytkownika
Timon
Posty: 253
Rejestracja: 22 sie 2019, 12:46

Budowa dachu

Post autor: Timon »

Budowa domu to duże przedsięwzicie i spore koszty. Warto już podczas budowy szukać oszczędności. My zdecydowaliśmy się na użycie konstrukcji prefabrykowanych https://wpwinvest.pl/realizacje/wiezba-dachowa,6 . To znacznie przyspieszyło powstawanie domu oraz pozwoliło zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 633
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:12

Re: Budowa dachu

Post autor: Sara »

A na jaką konstrukcję dachu najlepiej się Waszym zdaniem zdecydować? Ja słyszałam, że w przypadku domów jednorodzinnych bardzo popularna jest teraz więźba dachowa, o której mowa na stronie internetowej https://mgdachy.pl/wiezba-dachowa/. Takie konstrukcje oferuje między innymi działająca od wielu lat w branży firma MG Dachy. Jak sądzicie, czy to będzie dobry wybór? Czy ktoś z Was ma właśnie taki dach i może podzielić się opinią?
Awatar użytkownika
mizia
Posty: 69
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:35

Re: Budowa dachu

Post autor: mizia »

Zaraz z dachem idzie zazwyczaj komin, prawda? A jeśli on, to czy montowaliście go w jakiś specjalny sposób? I czy do czegoś była wam potrzebna w ogóle masa uszczelniająca SKD ? Bo czytałam o niej, ale nie jestem pewna, czy jej się nie używa tylko na przykład przy uszczelnianiu komina. Nie jest tak czasem? Chętnie się o tym dowiem więcej.
Awatar użytkownika
Kikki
Posty: 156
Rejestracja: 06 kwie 2020, 20:23

Re: Budowa dachu

Post autor: Kikki »

Jeśli szukacie kogoś , kto fachowo zajmie się waszym kominem polecam współpracę z https://www.kominiarztyburski.pl/. Szybkie i sprawne wykonanie. Można liczyć na profesjonalne doradztwo.
Awatar użytkownika
Helcia
Posty: 152
Rejestracja: 17 maja 2020, 11:21

Re: Budowa dachu

Post autor: Helcia »

Zarówno w sprawie frezowania czy szlamowania komina, polecam usługi firmy http://komfrez.pl/. Mają odpowiednie certyfikaty i są wyjątkowo doświadczeni w temacie. U mnie zajęli się także zamontowaniem wkładu. Solidna robota w dobrej cenie.
Tomi

Re: Budowa dachu

Post autor: Tomi »

Jako pokrycie dachowe super sprawdza sie blachodachówka. To moim zdaniem najlepszy wybór jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. My mamy od paru lat blachodachówkę firmy Blachotrapez - https://www.blachotrapez.eu/ . Gwarancja na 60 lat, bardzo solidna i trwała, łatwo się ją kładzie, nie zostaje po niej dużo odpadów, jest lekka. Jest duży wybór modeli - więc łatwo wybrać model który będzie pasował do stylu domu, nieważne czy dom jest nowoczesny, czy tradycyjne. Taka dachówka doskonale sprawdzi się także na budynkach zabytkowych.
ODPOWIEDZ