Lekomania

Polecani specjaliści, szpitale, ośrodki, poradnie.
Awatar użytkownika
Halinka

Lekomania

Post autor: Halinka »

Bardzo dużo się ostatnio mówi o różnych uzależnieniach. Jak jednak poradzić sobie z lekomanem w rodzinie? Potrzebne byłoby pewnie jakieś leczenie, ale jaką placówkę wybrać, kiedy wszystkich jest tak dużo. Znalazłam namiary na Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo, który mógłby pomóc, bo podobno jest najlepszy. Tam bardzo dbają o pacjentów i wkładają całe serce, aby terapia była skuteczna. Może znacie ten ośrodek?
Awatar użytkownika
sopelek

Re: Lekomania

Post autor: sopelek »

Zawsze pomoc z psychologiem czy też terapeutą może pomóc wyjść z uzależnienia. Niekiedy trzeba zdecydować się na ośrodek leczenia uzależnień. Wiele ludzi boryka się z problemem alkoholowym i nie przyznaje się do nałogu, ale znam osobę, która po jakimś czasie uświadomiła sobie swój problem i zapytała się do ośrodka Wiosenna.
Awatar użytkownika
ela199

Post autor: ela199 »

Zdecydowanie trzeba takiej osobie pomóc. Znałam podobny przypadek, bardzo łatwo o uszkodzenie narządów wewnętrznych. Pamiętam że wykonywał szereg badań usg, echo serca warszawa, badanie krwi, moczu itd. zanim trafił na terapię.
dagmarśia44

Post autor: dagmarśia44 »

Lekomania to uzależnienie takie samo jak alkoholizm czy narkomania, dlatego musi być leczone kompleksowo. Wybór odpowiedniej placówki jest w tym przypadku kluczowy. Niestety sama miałam w rodzinie osobę uzależnioną od leków i wiem, jak niebezpieczna jest to choroba. Mogę polecić Ośrodek Terapii Uzależnień "Trzeźwość" w Łomży, gdzie pacjent jest nie tylko poddawany odwykowi, ale znajduje się też pod opieką psychologów. Dzięki sesjom terapeutycznym może zrozumieć przyczyny swojego nałogu, dzięki czemu łatwiej będzie mu się kontrolować w przyszłości i uniknąć nawrotu uzależnienia. Polecam się z nimi skontaktować - im szybciej osoba chora rozpocznie leczenie, tym lepiej.
lódek

Post autor: lódek »

Miej na uwadze, że każde uzależnienie jest do pokonania, ale wraz z specjalistyczną pomocą! Niezmiernie pomocni na tym polu okazali się https://virtus.bialystok.pl/oferta , którym zawdzięczam wyleczenie z podobnego uzależnienia. Pierwszy, ważnym krokiem jest zgłoszenie się do fachowców co wyciągną nas z tego kłopotu. A dalej szło coraz lepiej!
Awatar użytkownika
kasiakowa06

Post autor: kasiakowa06 »

sopelek pisze: ↑09 sty 2020, 10:22 Zawsze pomoc z psychologiem czy też terapeutą może pomóc wyjść z uzależnienia. Niekiedy trzeba zdecydować się na ośrodek leczenia uzależnień. Wiele ludzi boryka się z problemem alkoholowym i nie przyznaje się do nałogu, ale znam osobę, która po jakimś czasie uświadomiła sobie swój problem i zapytała się do ośrodka Wiosenna.
Alkohol to jedna z używek, która uzależnia. A nawet nie musza to być używki, bo można się uzależnić od kropli do nosa! Jesli mogę polecić to zachęcam do zapoznania się z ofertą ośrodka Wyspa SOZO, gdzie leczą większość z uzależnień https://wyspasozo.pl/oferta/
ODPOWIEDZ