Aktualości finansowe

Finanse, kredyty, księgowość, sposoby na inwestowanie.
Awatar użytkownika
ciootka
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 14:58

Aktualości finansowe

Post autor: ciootka »

Czasami warto zainteresować się gospodarką innym państw. Byłem zdziwiony zwolnieniem belgijskiej gospodarki. Dowiedziałem się o tym z tego http://adinvest.com.pl/ portalu.
Kiedy wybaczasz kochasz, a kiedy kochasz spływa na ciebie światło Boga.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 234
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:15

Re: Aktualości finansowe

Post autor: Bodzio12 »

Gdyby ktoś szukał firmy informatycznej która zainstaluje czy stworzy system dla waszej firmy to polecam skorzystać z usług firmy https://henwar.pl są specjaliści. Poczytajcie na stronie o ich programach o i certyfikatach. Warto skorzystać z ich pomocy. Polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
LolIa93
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:34

Re: Aktualości finansowe

Post autor: LolIa93 »

Prezentuje się to całkiem przyzwoicie. Gratuluję ciekawego pomysłu.
Nie ma już czegoś takiego jak tajemnica. Jedyne, co stoi między prawdą, a człowiekiem, który chce ją poznać, to wysiłek, jaki jest skłonny w to włożyć.
Awatar użytkownika
Kalanss
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwie 2019, 4:49

Re: Aktualości finansowe

Post autor: Kalanss »

Ja osobiście interesuje się nie tylko tym co w aktualnie w finansach piszczy, ale także produktami czy też dziedzinami pokrewnymi. Jakiś czas temu zainteresowałam się tematem motoryzacji, ubezpieczenia samochodów a zwłaszcza wypłat ubezpieczeń przez firmy ubezpieczeniowe. Niecały rok temu mój bardzo bliski kuzyn przez prawie rok walczył z ubezpieczycielem o odzyskanie swoich pieniędzy i sprawiedliwość. Udało mu się, ale jest też dużo osób, które nie wiedzą gdzie zgłosić się po pomoc... Poczytajcie sobie o firmach wykupujących szkody i o tym na co uważać w trakcie oględzin pojazdu po wypadku
Awatar użytkownika
karren
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2020, 15:05

Re: Aktualości finansowe

Post autor: karren »

W sumie dobrze wiedzieć, może kiedyś mi się to onfo przyda
pączek

Re: Aktualości finansowe

Post autor: pączek »

A znajdą się tam także informacje na temat podatków niemieckich? Ciekawa jestem jak poprawnie rozliczyć taki pit zgorzelec za pracę w Niemczech. Będę robić to pierwszy raz i nie bardzo się orientuję.
LIśka

Re: Aktualości finansowe

Post autor: LIśka »

A ze tak spytam jak u wa z oszczędnościami?
Sabćia

Re: Aktualości finansowe

Post autor: Sabćia »

Ja powiem tak. Oszczędzanie to nigdy nie była moja dobra strona.Zawsze co odłożyłam to potem udałam. Dlatego mnie przekonuje https://www.mojeppk.pl/ tam pieniądze same sie odkładają a ja nie muszę nic praktycznie robić. Przez cały okre mojej pracy zawodowej uzbiera sie całkiem fajna kwota.
Awatar użytkownika
powabna
Posty: 185
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:00

Re: Aktualości finansowe

Post autor: powabna »

Ja także należę do osób, które jak najbardziej interesują się kwestiami finansowymi oraz podatkowymi. Tym bardziej, że jeszcze jak zapoznałam się z wpisem https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-we-wloszech/ to już teraz wiem dokładnie jaki podatek VAT jest we Włoszech.
Awatar użytkownika
ravi
Posty: 38
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:48

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ravi »

Ja z kolei jestem ciekawa, czy znacie jakieś sposoby na oszczędzanie dla dzieci? Jak to u Was wygląda? Właśnie z mężem zastanawiamy się jak zabezpieczyć przyszłość dziecka
ścitord

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ścitord »

Obecnie wiele firm korzysta z witryn internetowych do prowadzenia działalności w różnych krajach. Wszystkie procesy można zautomatyzować
ałiur

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ałiur »

Witam, a słyszeliście coś o nowych przepisach, które mają wejść w życie 1 stycznia 2021 roku? Od tej daty każda przesyłka spoza Unii Europejskiej będzie objęta obowiązkowym podatkiem VAT, a powyżej wartości 150 euro konieczna będzie także procedura celna, co oznacza, że zapłacimy także cło.
Awatar użytkownika
ogereshka
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2019, 11:24

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ogereshka »

Jesli w uk nie oplacisz cla i vat to nie bedzie tak przyjemnie jak w Polsce, HM cie poprostu zniszczy.
Awatar użytkownika
ivrik
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:40

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ivrik »

nie chce kombinowac - szukam drzew importu na jendej z aukcji znalazlem:
„Jest to oferta bezcłowa, co oznacza, że NIE będziesz musiał płacić żadnego podatku importowego ani cła, gdy maszyna zostanie dostarczona.
Zwolnienie z podatku importowego będzie obowiązywać w następujących krajach:
Australia, nowa zelandia,
USA, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Austria, Szwecja, Szwajcaria, Norwegia, Belgia,
Portugalia, Grecja, Dania, Finlandia, Włochy. Malta

Jeśli Twojego kraju nie ma na liście, nie kupuj.
ożenna

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ożenna »

Jak możemy zagwarantować, że podatek importowy będzie wolny od podatku?
Najpierw wyślemy maszynę do naszego magazynu w UE, USA i Australii, więc gdy maszyna zostanie wysłana z krajów UE, UE, USA lub Australii, kupujący z tych krajów nie będą musieli płacić żadnej taryfy.

Ile będziesz musiał zapłacić, jeśli maszyna zostanie wysłana spoza Twojego kraju?
Z naszego doświadczenia wynika, że zwykle waha się to od 30-50% całkowitej wartości, którą nadawca został wskazany, jeśli sprzedawca poda niską wartość, a urzędnik klienta importowego w to nie wierzy, otworzy pudełko i ponownie oszacuje nową wartość .
śorokkan

Re: Aktualości finansowe

Post autor: śorokkan »

Jeśli zamawiam bezpośrednio z innych krajów, o jakie dokumenty muszę się u nich prosić? Czego potrzebuję, aby wszystko wyczyścić i zapłacić VAT?
Awatar użytkownika
eldgbetta
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2019, 9:33

Re: Aktualości finansowe

Post autor: eldgbetta »

Myślę, że na stronie internetowej służby podatkowej trzeba zapoznać się z informacjami o opłacaniu podatków i zasadach ich płatności
Awatar użytkownika
ivrik
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:40

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ivrik »

eldgbetta pisze: ↑10 sty 2021, 13:46 Myślę, że na stronie internetowej służby podatkowej trzeba zapoznać się z informacjami o opłacaniu podatków i zasadach ich płatności
Tak, ale możesz też znaleźć doradcę podatkowego lub specjalistę. Będzie to wygodniejsze dla biznesu
uzędka

Re: Aktualości finansowe

Post autor: uzędka »

Skorzystaj z outsourcingu usług księgowych. Pozwoli to zaoszczędzić wydatki biznesowe. Ale takie firmy zawsze są świadome nowinek finansowych.
vąrta

Re: Aktualości finansowe

Post autor: vąrta »

Współpraca z ekspertami w zakresie podatku VAT daje pewność, że wszystkie rozliczenia są dokonywane w terminach i zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Awatar użytkownika
KubuśReed
Posty: 21
Rejestracja: 28 lip 2019, 19:24

Re: Aktualości finansowe

Post autor: KubuśReed »

W ciągu ostatniego roku gospodarka i struktura biznesowa uległy znacznym zmianom. Nasza firma zajmuje się sprzedażą produktów na rynku austriackim. W dziedzinie przepisów podatkowych zaszło wiele zmian. Dla wygody otrzymałem rejestrację austria vat. To proste i niedrogie rozwiązanie dla tych, którzy tego potrzebują.
To oprogramowanie monitoruje zgodność z przepisami dotyczącymi podatku VAT w Austrii. Jest to wygodne i niedrogie dla naszej firmy.
Awatar użytkownika
ivona
Posty: 285
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:28

Re: Aktualości finansowe

Post autor: ivona »

Zgadza się a jeśli chodzi o aktualności finansowe dotyczące biznesu to dodam jeszcze że czytałam taką https://www.tygodnikprzeglad.pl/sprawdz ... esz-umowe/ publikację na temat tego jak sprawdzać kontrahentów pod względem wypłacalności, to jest bardzo przydatna sprawa jeśli masz na przykład w planach podpisanie nowych umów
Awatar użytkownika
melka92
Posty: 341
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Aktualości finansowe

Post autor: melka92 »

W tym temacie też od razu warto porozmawiać o nowościach, którą aktualnie jest podatek cukrowy. Zerknijcie sobie na stronę https://jpk.info.pl/pliki-jpk/podatek-cukrowy-cuk-1/ jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej. Śmiało można powiedzieć, że taki podatek dotyczy nas wszystkich.
Kaśka

Re: Aktualości finansowe

Post autor: Kaśka »

Jeżeli chodzi o aktualności finansowe, ja najbardziej lubię korzystać z fachowych portali oraz blogów o tej tematyce, np. https://finansepersonalne.pl/ gdzie mogę znaleźć sporo przydatnych wiadomości, o których niekoniecznie przeczytam na tych największych stronach.
Bożena

Re: Aktualości finansowe

Post autor: Bożena »

Próbowałam rozliczać swoje podatki sama, jednak wpadłam w pułapkę przepisów i niejasnych sformułowań. Kilka lat pracowałam za granicą i nie wiedziałam jak rozliczyć tamten okres. Na szczęście znajomy opowiedział mi o http://rozliczpodatek.transfero.eu/. Dzięki nim wszystko stało się prostsze. Podałam tylko odpowiednie dane, a resztą zajęli się oni.
maryś94433

Re: Aktualości finansowe

Post autor: maryś94433 »

No mnie tak naprawdę zastanawia program jpk, ponieważ od jakiegoś czasu interesuje się samodzielnym prowadzeniem swojej księgowości. Wiem, że będzie to dla mnie spore wyzwanie, ale dzięki odpowiednim pomocom śmiało można się na to zdecydowac. Sprawdzajcie informacje tak, jak ja i korzystajcie.
Baśka

Re: Aktualości finansowe

Post autor: Baśka »

Ogólnie zobacz jak wiele jest potrzebnej wiedzy aby zrozumieć te wszystkie kwestie podatkowe. Jeśli chodzi o mnie to ja na ten moment skupiam się przede wszystkim na tym, aby wiedzieć coś o podatku VAT. Tym bardziej, że w niedługim czasie mam w planach rozpoczęcie sprzedaży online.
hasło

Re: Aktualości finansowe

Post autor: hasło »

Jeśli chodzi o aktualności finansowe to potwierdza się fakt że warto było pozostać w ppk, tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ nawet zostało to dokładnie wyliczone a słyszałam gdzież że stopa zwrotu wyniosła nawet do 122%
Jarząb

Re: Aktualości finansowe

Post autor: Jarząb »

Tak naprawdę warto jest być na bieżąco również z tym co dzieje się na rynku pracowniczym. Ja jakiś czas temu miałem okazję zapoznać się z fajnym wpisem ze strony http://www.pracujemy.eu/outsourcing-koo ... ym-polega/ i już teraz wiem dokładnie czym tak naprawdę jest outsourcing korporacyjny.
tocik

Re: Aktualości finansowe

Post autor: tocik »

Na https://podatkionlyfans.pl/ksiegowosc/ znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące księgowości dla twórców OnlyFans. Strona oferuje szczegółowe wyjaśnienia dotyczące prowadzenia ewidencji finansowej oraz przygotowywania raportów podatkowych. Użytkownicy mogą również skorzystać z profesjonalnych usług księgowych, które ułatwiają zarządzanie finansami.
ODPOWIEDZ