Nauka czytania

Wychowanie, szkoły, zabawy, problemy rodzicielskie i ich rozwiązania.
AnetaKąt

Nauka czytania

Post autor: AnetaKąt »

Jakie metody sa waszym zdaniem najbardziej skuteczne? Prosze o porade bo mamy z lekka problem. Na ten moment szukamy sprawdzonych rozwiazan.
AnetaŁódź

Re: Nauka czytania

Post autor: AnetaŁódź »

Szczerze powiedziawszy to w praktyce nie zawsze dziecko chce współpracować o czym można przeczytać wiele wpisów. Moim zdaniem wszystko leży w naszym podejściu oraz znalezieniu motywacji dla naszego dziecka do nauki. Najlepiej sprawdza się połączenie nauki z zabawą więc radzę pójść w tym właśnie kierunku :) Jako wskazówkę mogę podać fakt, że dziecko zawsze interesuje się tym co robią jego rodzice. Jeśli widok rodzica czytającego z zaciekawieniem książkę nie będzie rzadkością w waszym domu, to dziecko samo z siebie nabierze chęci do nauki czytania. Oczywiście musimy skorzystać z pomocy dydaktycznych o jakie dość łatwo, szczególnie w dobie zakupów przez internet. Najczęściej wybierany jest elementarz do nauki czytania ponieważ zapewnia kompleksowe podejście do zagadnienia. Popularna od wielu lat jest seria "Czytam sobie" - https://czytamsobie.pl/ksiazki/elementarz ze względu na skuteczność jaką oferuje. Jest zaprojektowana w bardzo interesujący sposób co przyciąga uwagę naszego dziecka.
Szczęśliwa

Re: Nauka czytania

Post autor: Szczęśliwa »

Według mnie najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie czytanie razem z dzieckiem na zmianę. Nie tylko zawiążecie więź ale zbliżycie się do siebie. Ja tak robię od lat i świetnie się sprawdza obecnie będziemy przerabiać tą pozycję https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/kat ... eslaw-prus Nie tylko czytamy razem ale także po każdej części prowadzimy dyskusje.
aśka

Re: Nauka czytania

Post autor: aśka »

elementarz do nauki pisania a także do nauki czytania to dla mnie obowiązkowa pozycja w domu, gdzie jest małe dziecko.
Mnie nie nauczono pisać i czytać zanim poszłam do szkoły, nie zrobie tego swojemu dziecku.
Baśia

Re: Nauka czytania

Post autor: Baśia »

Teraz są bardzo fajne ćwiczenia do nauki czytania. Je oraz inne fajne programy do pomocy w nauce, możecie kupić w tym miejscu https://wyrwal.eu/. Mają ogromny wybór. Dzięki takiej formie nauki, dziecko o wiele chętnej chce się uczyć, ponieważ jest to dla niego świetna zabawa.
Awatar użytkownika
eustachysikorska
Posty: 86
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:46

Re: Nauka czytania

Post autor: eustachysikorska »

Bardzo ciężko jest uczyć czytania biegle w młodym wieku. Później mogą pojawiać się problemy logopedyczne. Mój syn chodzący do prywatnej szkoły podstawowej dodatkowo uczęszcza na zajęcia, które są czymś pomiędzy 'szybkim czytaniem', a pewnego rodzaju oceną interpretacji tekstu. Takie zajęcia są traktowane jako ogólnorozwojowe. Na pewno można znaleźć wiele ciekawych aspektów tego typu nauki. Na pewno warto dokładnie zbadać cały program tego nauczania - jego plusy i minusy.
Mariałocka

Re: Nauka czytania

Post autor: Mariałocka »

Bardzo dobrych i doświadczonych logopedów mają w http://www.larmed.pl/oferta/logopedia. Ogólnie właśnie dobre miejsce do tego, aby po prostu dać dziecku możliwość rozwiązania własnych problemów. Współpraca jest okej, specjaliści, którzy mają po prostu dużą wiedzę
ŻFamfatal

Re: Nauka czytania

Post autor: ŻFamfatal »

Dla dzieci bardzo ważne jest, żeby nauka odbywała się przez zabawę. Tutaj https://mojebambino.pl/151/Gry-dla-dzieci znajdziecie wiele naprawdę fajnych edukacyjnych gier dla dzieci. Zerknijcie sobie. Warto zachęcać dzieci do takiej aktywności. Gry rozwijają wiele umiejętności ;)
ODPOWIEDZ