Najlepsza szkoła - jaka?

Wnętrza, remonty, budowanie, fachowcy.
majuś

Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: majuś »

Jesteśmy na etapie poszukiwania dobrej szkoły podstawowej dla naszego dziecka. Nie ma znaczenia, czy będzie to szkoła podstawowa państwowa czy prywatna. Bardzo zależy nam na tym, aby była to szkoła z odpowiednim zaangażowaniem i dobrą kadrą nauczycielską. Chcemy również, aby szkoła kładła duży nacisk na naukę języków obcych. Dajcie znać, co polecacie!
mczayś

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: mczayś »

Jeśli w Warszawie, to na Wawrze jest świetna szkoła Te Vizja. Nasze dziecko uczęszcza tam na zajęcia i absolutnie jesteśmy zadowoleni, bo poziom tam jest po prostu świetny! Nic dodać, nic ująć i myślę, że jako rodzice będziecie zachwyceni! Kadra pedagogiczna ma świetne podejście do dzieciaków.
maryś

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: maryś »

No to ja powiem, że też u nas Te Vizja również spisała się wzorowo. Ja szanuję ich za bardzo dobry kontakt nauczyciel - rodzic. Wiedziałam wszystko, co się dzieje i wiedziałam, jakie postępy w nauce robi mój synek. A teraz? Angielski to świetna frajda i zabawa.
mońka3

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: mońka3 »

Moim zdaniem fajna jest szkoła prywatna - moje dzieciaki chodzą do https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/ i muszę przyznać,że są bardzo zadowolone, mają fajnych nauczycieli, którzy dbają o to, aby lekcje były prowadzone w ciekawy i kreatywny sposób, dodatkowo szkoła oferuje bardzo dużo różnego rodzaju zajęć pozalekcyjnych.
bekiś

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: bekiś »

Widzę, że wspominacie o szkole na Wawrze i zdecydowanie dołączam się do tej propozycji. Codziennie zajęcia na odpowiednim poziomie, dwa języki obce i bardzo doświadczeni nauczyciele z chęcią przekazywania dalszej wiedzy. Bardzo dobrze dziecko może nauczyć się tam przede wszystkim angielskiego. Teraz zajęcia są online i szkoła z nimi radzi sobie super.
Awatar użytkownika
melka92
Posty: 341
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: melka92 »

Dzięki za te wszystkie świetne informacje. Bardzo cieszę się, że trafiłam na taki wątek. Mam nadzieję, że będziecie w stanie udzielić jeszcze więcej informacji, które ostatecznie przekonają mnie do wyboru odpowiedniej szkoły.
pał

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: pał »

Jak szukasz dobrych ofert odnośnie książek to polecam Ci się zainteresować stroną jaką jest https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html znajdziesz tutaj bardzo dużo propozycji którymi z pewnością warto będzie się zainteresować.
Kośińska

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Kośińska »

Ja mogę polecić Wam liceum do którego chodziłam a mowa o Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie. Teraz edukacja stoi przed naprawdę dużym wyzwaniem i z tego powodu trzeba wybierać dobre placówki. Nie każda szkoła poradzi sobie z e-nauczaniem.
Jankówka

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Jankówka »

Na Wilanowie jeśli szukacie dobrej podstawówki dla dzieci to godna polecenia jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej przy ulicy Kolegiackiej. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. Teraz szkoły stoją przed naprawdę ciężkim wyzwaniem i nie ma co się oszukiwać ale prywatne szkoły lepiej sobie z tym radzą.
SzawińskaLaura

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: SzawińskaLaura »

Kośińska pisze: ↑30 gru 2020, 10:54 Ja mogę polecić Wam liceum do którego chodziłam a mowa o Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie. Teraz edukacja stoi przed naprawdę dużym wyzwaniem i z tego powodu trzeba wybierać dobre placówki. Nie każda szkoła poradzi sobie z e-nauczaniem.
potwierdzam, uczę się w tym liceum, jestem w 2 klasie, na profilu dwujęzycznym, wiadomo, że lepiej uczyć się w normalnych warunkach ale e-lekcje też są znośne, i innych szkołach poziom jest dużo niższy jak rozmawiam ze znajomymi
Awatar użytkownika
Helcia
Posty: 152
Rejestracja: 17 maja 2020, 11:21

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Helcia »

Gdybyście potrzebowali namiarów na szkoły czy przedszkola w waszej okolicy polecam skorzystać z wyszukiwarki na stronie https://www.dlababelka.pl/firmy/polska/ ... ublicznych. W jednym miejscu można zlokalizować wiele miejsc z całej Polski. To świetna sprawa i niezwykle wygodne rozwiązanie. Siostra znalazła na niej ekstra przedszkole, a ja wybrałam szkołę dla córki.
memuś0302

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: memuś0302 »

Dużo osób miał problemy. Dzieci w domu, lekcje online działały różnie. Jednak niektóre szkoły sobie super poradziły i tu pochwalę podstawówkę gdzie chodzi mój syn. Te Vizja robi zajęcia zgodnie z harmonogramem, nawet i te dodatkowe. Dzieci nic nie tracą.
pakuś03939

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: pakuś03939 »

Pochwalę się, że w prywatnej szkole, właśnie w te Vizji dostałam jasną ofertę edukacyjną - dużo angielskiego, matematyki i innych potrzebnych według mnie lekcji. Mają tu bardzo rozbudowany program zajęć dodatkowych, syn zapisał się na różne kołka oraz na zajęcia sportowe. Jak widać prywatne szkoły mają sporo zalet.
luśka

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: luśka »

Jeśli chodzi o przedszkole czy zerówkę to serdecznie polecam ci Tequestę na Mokotowie. To prywatne przedszkole dwujęzyczne z szeroką ofertą zajęć dodatkowych. Co najważniejsze, placówka jest systematycznie dezynfekowana i ozonowana, przez co maluchy mają zapewnione bezpieczne warunki do nauki.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 762
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:50

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Zdzisiek78 »

Jak jesteśmy na studiach to głównie nasze zadania opierają się na wykonywaniu projektów. Możecie o tym dużo poczytać na tej stronie internetowej https://leadership-center.pl/fundament- ... rojektami/ i tak jak tutaj na przykład pod tym linkiem o szkoleniu zarządzania projektami "FUNDAMENT".
hiczungł

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: hiczungł »

Niepubliczna szkoła podstawowa może zainteresować. Nasze dziecko wysłaliśmy do https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/oferta , gdzie jest pod opieką wykwalifikowanej kadry w należycie zorganizowanej placówce. Przede wszystkim zainteresował nas nacisk na języki obce, ktory w placówkach publicznych nie jest aż tak popularny. Ale ten kłopot juz za nami!
Awatar użytkownika
Patixs
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:53

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Patixs »

Teraz można sporo zweryfikować, to jak różne szkoły poradziły sobie z niemałym wyzwaniem jakim była i nadal jest nauka online. Nie wiem jak szkoły do których chodzą wasze dzieci, no ale Te Vizja, szkoła do której chodzi syn zdała egzamin śpiewająco. Idą zgodnie z programem i nie robią nauki "po łebkach". Dodatkowe zajęcia też są prowadzone.
samiś0443

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: samiś0443 »

Ogólnie ja poszłam na studia bardzo późno i powiem szczerze, że żałuję, że nie poszłam zaraz po maturze. Jeśli mogę Wam coś doradzić to rozglądajcie się za uczelniami, które mogą wiele zaoferować i zagwarantować. Osobiście tym razem sama chętnie wybrałabym się na kierunek, który możecie znaleźć tutaj http://www.wseiz.pl/pl/dla-kandydata/studia-podyplomowe
Baśka

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Baśka »

Nie wiem czy o jakiejś szkole można powiedzieć, że jest najlepsza. Postawienie takiej oceny jest trudne, a ilość wygranych konkursów to jeszcze żaden wyznacznik. Z pewnością poziom zdawalności egzaminów coś mówi więcej, ale i tu może być z tym różnie. Poza tym polskie szkoły są daleko w tyle za europejskimi.
maśka

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: maśka »

Ja sama dość długo szukałam dobrej szkoły policealnej i stwierdziłam, że będę polegać na rekomendacjach znajomych. Parę koleżanek robiło technika usług kosmetycznych oraz technika masażystę w https://www.profesjaedukacja.pl/ i myślę właśnie nad wyborem tej szkoły. Są to kierunki które mi odpowiadają, ale także biorę pod uwagę terapeutę zajęciowego.
mórkam

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: mórkam »

Edukację udało mi się podreperować w https://szkolasinus.pl/onas/ . Szkoła Sinus dała mi możliwość edukacji z wsparciem materiałów edukacyjnych w kapitalnej jakości. Koniecznie powinieneś skupić się na tym temacie. Z takim kształceniem jest dużo łatwiej poprawić swój poziom edukacyjny, aby znaleźć lepszą pracę!
Awatar użytkownika
Szyszyka
Posty: 140
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:53

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Szyszyka »

Teraz podstawówka trwa dłużej niż kiedyś, dlatego tym bardziej polecam przyłożyć się do wyboru szkoły podstawowej. Jak jeszcze nie wybraliście to weźcie pod uwagę prywatne szkoły jak np. Te Vizja na Ochocie. W Warszawie jest bardzo dużo szkół, ale ta jest zdecydowanie jedną z lepszych!
Maćka

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: Maćka »

Dobrze jest też właśnie pomyśleć pod kątem języków wybierając szkołe dla swojego dziecka, ja tak zrobiłam i wyszło bardzo dobrze. Teraz wiem że języki są bardzo ważne i każdemu dziecku się przydadzą w przyszłości;) Takie szkoły jak wspomniana Te Vizja powinny was zainteresować. Duży nacisk na angielski, jest tu bardzo dużo lekcji z tego języka, ale też i inne do wyboru. Co jak co, ale mnie to bardzo przekonało do prywatnych szkół, a początkowo nie byłam tak dobrze do tych nastawiona.
gargówka

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: gargówka »

Instytut Głuchoniemych Im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie to była placówka dla naszego dziecka. Szukaliśmy miejsca, w którym dziecko pozyskałoby szansę prawidłowego rozwoju, mimo ciążącej na nim wady słuchu. No i chyba się udało. Wybraliśmy szkołę podstawową , aczkolwiek na pewno zostanie i w tamtejszym przedszkolu (szkołą składa się z przedszkola, podstawówki i liceum ). Specjalnie wykwalifikowana kadra potrafi prowadzić zajęcia w taki sposób, aby przekazać dzieciom wiedzę mimo szeregu trudności. Odpowiednio dostosowane nauczanie pozwala na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Instytut mieści się na placu Trzech Krzyży 4/6 .
gaduła

Re: Najlepsza szkoła - jaka?

Post autor: gaduła »

Jeżeli chodzi o takie aspekty, jak szkoła minimalna , to warto tutaj wspomnieć o Galileo. Jest to świetna podstawówka, która ma doskonałe podejście do dzieci, dlatego chętnie w miejscu nabywają wiedzę i rozwijają różne umiejętności.
ODPOWIEDZ