Budowa domu

Wnętrza, remonty, budowanie, fachowcy.
WiśK

Budowa domu

Post autor: WiśK »

Budowaliśmy dom metodą gospodarczą czyli część prac wykonywaliśmy sami. Fachowców zatrudnialiśmy do tych najważniejszych kwestii np. do elektryki. Trafiliśmy z polecenia na bardzo dobrego elektryka i on już na początku zapowiedział nam, że nie pracuje z osprzętem nieznanych firm i że jeśli chcemy, żeby było dobrze, to powinniśmy kupić osprzęt Schneidera https://osprzet-sklep.pl/schneider-electric-m-16.html. Oczywiście posłuchaliśmy go i jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że mają bardzo elegancką stylistykę, która pasuje do naszych wnętrz.
leśka32

Re: Budowa domu

Post autor: leśka32 »

Budując dach w nowym domu, polecam skorzystanie z oferty profesjonalistów z http://thermo-roof.pl/ - podpowiedzą najlepsze rozwiązania dachowe, a także pokrycia, które będą najbardziej trwałe i solidne. Ja lubię się zdawać na specjalistów, zwłaszcza w tematach, w ktorych samanie bardzo się orientuję. Z nimi sukces jest gwarantowany!
Violuś

Re: Budowa domu

Post autor: Violuś »

Budowę domu zaczynamy jak wiadomo od wyboru dobrego projektu budowlanego zakładając oczywiście ,że mamy już działkę na której stanie nasz dom. Musimy w całej tej imprezie budowlanej pamiętać o tym jak ważną konstrukcją dla całego domu jest dach. Jest to wystarczający powód do tego by do jego wykonania znaleźć firmę z doświadczeniem.Wieloletnie doświadczenie mają fachowcy z firmy Mg Dachy - https://mgdachy.pl/cena-wiezby-dachowej/ .Działają bardzo sprawnie i terminowo.

MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: [email protected]
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 633
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:12

Re: Budowa domu

Post autor: Sara »

Zanim jeszcze przystąpicie do budowy Waszego domu, na pewno potrzebny Wam będzie jego projekt ;) Co byście powiedzieli na to, aby skorzystać z oferty na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/? Jak widać Pracownia Architektoniczna MG Projekt ma teraz bardzo fajną promocję i można tam do zamówionego projektu domu otrzymać jeszcze paczkę dodatków gratis ;) Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 220
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:01

Re: Budowa domu

Post autor: mczay »

Jak już będziesz na etapie aranżacji wnętrz, warto jest zdecydować się na taki fotel wiszący: https://wbudowie.pl/nowy-trend-dekoracy ... otel-kokon . Jak widać jest on bardzo modny, ale do tego także wygodny, więc zapewni Ci na pewno dużo relaksu ;)
Łukasz

Re: Budowa domu

Post autor: Łukasz »

Kominy systemowe https://kb.pl/porady/komin-systemowy-co ... ych-_wp21/ składają się z prefabrykowanych elementów, co przede wszystkim znacznie upraszcza ich montaż. Z drugiej strony zastosowane materiały (np. ceramiczne) pozwalają także na wykorzystanie ich w różnych typach instalacji: zarówno wykorzystujących paliwa stałe, jak i ciekłe. Dobór systemu kominowego powinien być w pierwszej kolejności dostosowany do temperatury oraz składu spalin.
Bałdyga

Re: Budowa domu

Post autor: Bałdyga »

Sara pisze: ↑ Zanim jeszcze przystąpicie do budowy Waszego domu, na pewno potrzebny Wam będzie jego projekt ;) Co byście powiedzieli na to, aby skorzystać z oferty na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/? Jak widać Pracownia Architektoniczna MG Projekt ma teraz bardzo fajną promocję i można tam do zamówionego projektu domu otrzymać jeszcze paczkę dodatków gratis ;) Co o tym sądzicie?
Nam się właśnie udało skorzystać z tej promocji i zamówiliśmy projekt Hanka https://www.mgprojekt.com.pl/hanka
. Zawsze marzyliśmy o parterowym domu, ale długo szukaliśmy odpowiedniej działki. Na szczęście w tym roku udało nam się kupić dość dużą działkę, a to z kolei pozwoli nam na budowę domu o jednej kondygnacji. Ten projekt wybraliśmy ze względu na świetne oddzielenie części dziennej od części prywatnej i na dużą sypialnię główną z dwoma garderobami i łazienką. Będziemy mieli z mężem swój mały apartament. :)
izuśfit

Re: Budowa domu

Post autor: izuśfit »

WiśK pisze: ↑08 mar 2021, 7:03 Budowaliśmy dom metodą gospodarczą czyli część prac wykonywaliśmy sami. Fachowców zatrudnialiśmy do tych najważniejszych kwestii np. do elektryki. Trafiliśmy z polecenia na bardzo dobrego elektryka i on już na początku zapowiedział nam, że nie pracuje z osprzętem nieznanych firm i że jeśli chcemy, żeby było dobrze, to powinniśmy kupić osprzęt Schneidera https://osprzet-sklep.pl/schneider-electric-m-16.html. Oczywiście posłuchaliśmy go i jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że mają bardzo elegancką stylistykę, która pasuje do naszych wnętrz.
Super, fajnie że trafiłeś na uczuciwych wykonawców bo to coraz rzadziej się zdarza :)
-
Tani catering dietetyczny Kraków
Sławek11

Re: Budowa domu

Post autor: Sławek11 »

Jeśli szukacie dobrych systemów kominowych to polecam systemy polskiej firmy Cermas - https://www.cermaspolska.pl/. Ich produkty wykonane są wysokiej jakości materiałów i mają wszystkie wymagane certyfikaty (i polskie i europejskie). Firma produkuje systemy kominowe izolowane, wkłady nierdzewne, ceramiczno-stalowe, wkłady pompowane, systemy renowacyjne i masy uszczelniając.
Fiołkowa

Re: Budowa domu

Post autor: Fiołkowa »

Ja mam już dom w trakcie budowy. Jestem bardzo zadowolona z projektu. Z początku miał to być dom parterowy ale jednak zdecydowaliśmy z mężem, że będzie normalny piętrowy dom. Chcemy jeszcze zainstalować panele fotowoltaiczne i trafiliśmy właśnie na taki kalkulator jak tutaj https://sunking.pl/kalkulator-fotowoltaiczny/
szczęśliwa

Re: Budowa domu

Post autor: szczęśliwa »

Ja właśnie wprowadziłam się do mojego nowiutkiego domku :) Jestem bardzo zadowolona bo jeszcze dwa miesiące temu gnieździliśmy się na 40m2 a obecnie przestrzeń jest kilka razy większa. Pewnie zastanawiacie się jak to możliwe że tak szybko się wprowadziłam i uprzedzam - nie, nie kupiłam domu od kogoś lecz wybrałam coś takiego jak gotowe domy budowa . Pierwsze widoczki domu mogłam zauważyć już po tygodniu.
Awatar użytkownika
karsa
Posty: 100
Rejestracja: 25 mar 2019, 22:15

Re: Budowa domu

Post autor: karsa »

Fajna sprawa mieć taki własny dom. Jest to duże wyzwanie, ale za to jaki komfort mieszkania, prywatność, ilość miejsca. Teraz są też dostępne różne nowoczesne rozwiązania które warto rozważyć. W kwestii kosztów za energię to zdecydowanie warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych. Na https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ego-swiata nawet o tym czytałam. Osoby, które już takie mają to sobie chwalą. Jest to rozwiązanie ekologiczne i opłacalne.
Łukasz77

Re: Budowa domu

Post autor: Łukasz77 »

https://www.toalety.pl/ Toalety plenerowe w szczególności na plac budowy, dla terenów przemysłowych, dróg, wydarzeń plenerowych, a także imprez masowych.

Toalety plenerowe w szczególności na plac budowy, dla terenów przemysłowych, dróg, wydarzeń plenerowych, a także imprez masowych.Toalety plenerowe w szczególności na plac budowy, dla terenów przemysłowych, dróg, wydarzeń plenerowych, a także imprez masowych.
Marian

Re: Budowa domu

Post autor: Marian »

Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to najważniejsze by projekt oraz wykonania dachu zlecić sprawdzonej firmie. Nam dach z prefabrykatów w technologii Mitek robiła firma Binder Projekt - https://www.binder-projekt.wloclawek.pl/. Specjalizuje się ona w tego typu konstrukcjach już od ponad 10 lat. Są w stanie tak zaprojektować konstrukcję dachu, aby jak najbardziej odpowiadała oczekiwaniom klienta. Projektują i wykonują dachy domów jedno i wielorodzinnych.
ODPOWIEDZ